در 19 ژوئن، مردم به عدالت، مبارزه با فقر، فساد و تبعیض رأی دادند.


در 19 ژوئن، مردم به عدالت، مبارزه با فقر، فساد و تبعیض رأی دادند.

رئیس جمهور با بررسی پیامدهای انتخاب مردم و پیامدهای انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته، گفت: این انتخابات تحقق آرمان های اصیل انقلاب در عرصه عدالت و مبارزه با فقر، فساد و تبعیض را به مردم ثابت کرد.


به گزارش ایلنا، حجت الاسلام سیدابراهیم رئیسی صبح امروز همزمان با بیست و هشتم هوردادی، یک هزار و چهارصدمین سالگرد انتخابات ریاست جمهوری با حضور جمعی از مردم پیشوا، کرچک و ورامینه که در جهان پهلوان تجمع کرده بودند، گفت. ورزشگاه تختی این شهر. : نه تنها در آغاز نهضت اسلامی، بلکه در ادامه مبارزات منتهی به انقلاب اسلامی در سال 57، در دوران انقلاب مقدس و پس از قیام 1367، مردم کرچک، پشوه و ورامینه به میدان آمدند. با بصیرت و هوشیاری ماشین به خوبی می درخشید.


رئیس جمهور شهدای بی شمار در این مناطق را نشانه وفاداری مردم به انقلاب و نظام اسلامی دانست و افزود: آمدند و با مردم مناطق دیگر پای انقلاب ایستادند و یاغیان را جمع کردند.


رئیسی گفت: بنابراین تصمیم گرفتم امروز در اولین سالگرد انتخاب دولت مردمی به جای حضور در راهپیمایی های نمادین به جمع مردم بیایم و به مرحله تکمیل نیمه تمام برسم. برای من به عنوان نماینده مردم بودن در جمع این مردم و رسیدگی به دغدغه های آنها خوشایندتر از یک جلسه نمادین است.


رئیس جمهور با اشاره به بازدید از چندین پروژه نیمه تمام در نقاط مختلف شهرستان ورامین گفت: به برکت انقلاب اسلامی اقدامات و کارهای زیادی در منطقه انجام شده است اما هنوز جای کار بسیار است تا انجام شود.” امروز از پروژه هایی بازدید کردیم که برخی از آنها 17 ساله و برخی حدود 10 ساله هستند اما هنوز تکمیل نشده اند.


رئیسی با بیان اینکه پس از بازدید از این پروژه ها به دست مردم رسیدیم تا خدمت شما عرض ادب کنیم و پس از این جلسه تصمیمات لازم در جلسه شورای شهر برای تکمیل این پروژه ها و رفع مشکلات ورامینا اتخاذ خواهد شد. شهرستان خاطرنشان کرد: تمرکز بیشتر بر مدیریت بهتر مسائل شهری در جلسه امروز شورای شهر، فرماندار ورامینه به فرمانداری ویژه واگذار می شود تا با دست بازتر به مسائل رسیدگی کند.


رئیس جمهور افزود: به همکاران در دولت و وزارت کشور دستور داده ام که راهکارها و شرایط ایجاد دو استان در شرق و غرب استان را بررسی کنند.


رئیسی با اشاره به حضور مردم در پای صندوق های رای با وجود شرایط سخت در انتخابات ریاست جمهوری خرداد 1400 در کرونا، گفت:


رئیس جمهور افزود: امروز به لطف خدا شرایط تغییر کرده و تعداد قربانیان تاج از حدود 700 نفر در روز به یک رقمی کاهش یافته و با تلاش بهداشت و درمان در عرض چند روز به صفر رسیده است. کارگران.”


رئیسی به مشکلات مالی و بودجه دولت مردمی در ابتدای کار اشاره کرد و گفت: خیلی ها به ما گفته اند که چگونه می خواهید با کسری بودجه 480 میلیارد تنی مقابله کنید. در حالی که دولت در ماه اول شروع به کار با حقوق پرسنل خود دست و پنجه نرم می کرد، به لطف خدا و شعور انسانی توانستیم این دوران سخت را بدون استقراض از بانک مرکزی یا چاپ پولی که می تواند مشکلات جدیدی ایجاد کند، پشت سر بگذاریم. .


وی گفت: در ماه های اول دولت نیز دغدغه تامین کالاهای اساسی را داشتیم.


رئیسی در بخشی دیگر از سخنان خود با بیان اینکه رفراندوم 7 خرداد 1400 رأی برای اجرای عدالت بود، گفت: آنچه مردم از ما خواستند مبارزه با فقر، فساد و تبعیض بود و ما به آن پایبند هستیم انشالله. بیایید با دولت در عمل به وعده هایش صادق باشیم.


وی گفت: ساخت 4 میلیون واحد مسکونی در چهار سال یک وعده دولت، یک نیاز عمومی و شفاف سازی قانون است و اگر این کار را نکنیم، صرفه جویی در این منطقه انباشته می شود.


رئیسی گفت: در دوره گذشته دولت مردمی در حوزه های آموزشی، مسکن و بهداشت پیشرفت های خوبی داشته است. وی گفت: همچنین گام های خوبی در زمینه عدالت در آموزش، جذب نیرو، ارتقاء و استفاده عادلانه از نیروی انسانی برداشته شده است.


رئیس جمهور با اشاره به اینکه یکی از برنامه ها و اهداف اصلی حکومت مردمی اصلاح ساختارهای فاسد بوده است، افزود: من با فساد در قوه قضاییه برخورد می کنم و برای مبارزه با پایگاه های فساد به اینجا می آیم؛ قول داده ایم که ساختارهای فاسد را اصلاح کنیم و آنچه باعث نابرابری می شود. و ما هم همین کار را خواهیم کرد.


رئیسی با اشاره به برخی اظهارات درباره سفرهای استانی گفت: کسانی که از سفرهای استانی و حضور بنده در بین مردم انتقاد می کنند، تجربه حضور در بین مردم و دیدار با آنها را ندارند. به آنها توصیه می کنم در یک اجتماع عمومی شرکت کنند و از بودن در میان مردم لذت ببرند.


رئیس جمهور خاطرنشان کرد: تاکید می کنم همه مسئولان دولت مردمی باید در کنار مردم، بین مردم و بین مردم باشند و باید بدانیم که حضور و همراهی مردم است که مشکلات را در عرصه های مختلف حل می کند. “


رئیسی با بیان اینکه ملت بودن درسی است که امام فقید و مقام معظم رهبری در عرصه میدانی به ما داده اند، گفت: همانگونه که جبهه را مردم رهبری می کردند مشکلات اقتصادی نیز با کمک ملت موثر حل می شود. “


رئیس جمهور در بخشی دیگر از سخنان خود با بیان اینکه در حوزه اقتصادی می خواهیم مردم، بازار و فعالان اقتصادی شاهد آرامش و رشد اقتصادی باشند، گفت: دولت برای سال 1401 افزایش 8 درصدی در نظر گرفته است. در حالی که در ابتدای دولت مردمی رشد اقتصادی یک چهارم درصد بود، سال 1400 را با رشد اقتصادی تقریبا 5 درصدی به پایان رساندیم.


رئیسی خاطرنشان کرد: کاری که مردم از پای صندوق های رای در سال گذشته آغاز کردند به 7 خرداد ختم نشد، بلکه 7 خرداد امسال آغاز کار مردم در دولت مردمی است. کار با حضور مردم آغاز شده و با مشارکت و حضور مردم رشد و پیشرفت اقتصادی و اقتدار بازدارنده حاصل می شود.


رئیس جمهور گفت: کار برای دفع همه تهدیدها و کسب قدرت و اقتدار در جهان برای دفاع از قدرت، استقلال و جمهوری اسلامی آغاز شده است.


رئیسی خاطرنشان کرد: با وجود همه تحریم ها و تهدیدها، آینده بسیار روشنی را می بینم و مطمئن هستم که دشمن نمی تواند جلوی ما را بگیرد، همانطور که تاکنون در مواجهه با جمهوری اسلامی این کار را نکرده است. ; ما فقط یک راه پیش رو داریم و آن راه پیش رو و عدالت است.


رئیس جمهور گفت: دشمنان و اشرار در جمهوری اسلامی ایران در ماه‌های اخیر تلاش کرده‌اند تا دولت را برکنار کنند، اما من از همه مسئولان خواستم که مانند برخی دوره‌ها که مسئولان به حاشیه رانده‌اند و به مردم و کشور آسیب می‌رسانند، حاشیه ساز نشوند. ” انجامش نده


رئیسی از همه صاحبان قلم و غرفه و جایگاه اجتماعی، فرهنگی و رسانه ای آنها خواست برای رفع مشکلات دست به دست هم بدهند.


رئیس جمهور گفت: ما مدرسه ای را دوست داریم که با پیروی از امام راحل و مقام معظم رهبری ایمان ما را در جامعه القا کند. ما پیروان مقتدا هستیم، خودی‌هایی که تاکید کرده‌اند مشکلات لاینحلی با حمایت مردمی در کشور نداریم. از همه می خواهم که حاشیه ساز نشوند و بدانند که توفیق در خدمت به مردم، خدمت به مردم و خدمت به مردم از آن خداست و تنها راه حل مشکلات کشور همین است.


انتهای پیام/