در نظرآباد استان البرز نیز یک شبکه ۱۱ نفره به اتهام جعل اسناد و مدارک و گرفتن سایر دارایی ها شناسایی و دستگیر شدند.


در نظرآباد استان البرز نیز یک شبکه ۱۱ نفره به اتهام جعل اسناد و مدارک و گرفتن سایر دارایی ها شناسایی و دستگیر شدند.

رئیس قاضی استان البرز از شناسایی و دستگیری شبکه ۱۱ نفره جعل اسناد و املاک دیگر در نظرآباد خبر داد.


به گزارش ایلنا، حسین فضلی هرکندی در تشریح شناسایی و دستگیری 11 نفر از اعضای شبکه جعل اسناد و مصادره اموال مردم در شهرهای نظرآباد، کرج و ساواجبلاغ گفت: این باند هوشیار بوده و این جنایت را گزارش کرده است. شعبه 102 دادگاه کیفری دو شهرستان نظرآباد مدیر فعلی دادگستری طالقان شناسایی و لو رفت.


وی افزود: اعضای این باند متشکل از افراد عادی، کارکنان سازمان ثبت اسناد و املاک، وکلا و مشاوران املاک از سال 1392 با استفاده از روش‌های مختلف اقدام به شناسایی و تصرف اموالی می‌کنند که صاحبان آنها ساکن نبوده‌اند. . آنجا یا رها شده بودند.آنها رها شدند.


رئیس قاضی استان البرز گفت: اعضای این باند با جعل مبایعه نامه به نام مالک و تقدیم دادخواست به دادگاه های شهرستان های نظرآباد، ساواجبلاغه و کرج برای الزام به صدور مقام قضایی شکایت کردند. سند نقل و انتقال ملک با ارائه اسناد جعلی خرید ملک به دادگاه و دریافت احکام نکول از مراجع قضایی و سپس اسناد انتقال مالکیت، زمین بیش از 70 نفر در شهرهای مختلف استان البرز با الف. حدود 600 میلیارد تومان تصاحب و بعضاً به اشخاص ثالث منتقل می شد. به فروش رسانده اند و با توجه به معاملات متعدد و یا ساخت مجتمع های مسکونی روی این املاک و فروش واحدهای مسکونی ساخته شده به مردم، مشکلات زیادی برای خریداران به وجود آمده است. که از این موضوع اطلاعی نداشتند.


وی به عنوان یکی از مشاوران املاک از سرکرده این باند نام برد و خاطرنشان کرد: از اطلاعات خود و سایر مشاوران املاک در خصوص املاک خالی از سکنه و متروکه با همکاری کارمند اداره ثبت اسناد و املاک پلاک ثبتی استفاده کرد. و با جعل سوگندنامه هایی مبنی بر انتقال دارایی های شناسایی شده توسط مالک، نقل و انتقالات متقلبانه متعددی را بین اعضای گروه انجام دادند.


فاضلی هرکندی افزود: در مرحله بعد با تقدیم دادخواست از مالک رسمی درخواست می شود سند انتقال رسمی با ضمیمه مبایعه نامه جعلی و دادن آدرس اشتباه و یا دادن آدرس یکی از بستگان خود یا یکی از اعضای شبکه به عنوان محل سکونت مالک، خوش شانس است، اموال مردم را تصاحب می کردند و برای مالک رسمی حکم غیابی صادر می کردند و سپس در مرحله اجرا با ضمانت یک نفره. از اعضای گروه به عنوان ضمانت اجرای مجازات غیبت، با انتقال اجرای سند.


وی افزود: هدف این شبکه در موارد خاص سوء استفاده از اعمال حقوقی مربوط به تبصره های 1 و 2 ماده 306 قانون آیین دادرسی مدنی و عدم معرفی ضامن یا عدم پرداخت تأمین مناسب در مرحله اجراست. . احکام و اسناد انتقال مالکیت با قصور ابلاغ کنندگان و با جعل امضای متهم یا متهم در اظهارنامه های ارسالی به مالک، حضوری و بدون معرفی ضامن یا پرداخت وثیقه، اسناد رسمی اموال را اخذ و رأی محکومیت صادر کردند. به نام آنها با دستور اجرای احکام تنظیم شده است.


رئیس قاضی استان البرز یکی دیگر از روش های کلاهبرداری این شبکه را اخذ اختیارات از مالکان شناسایی شده مقیم خارج از کشور و سوء استفاده از قدرت به دست آمده عنوان کرد و گفت: این افراد قبلا اعتمادسازی کرده و ادعای ارتباط و نفوذ داشتند. که در مراجع مختلف اداری و قضایی و در مواردی با ارائه گواهی انحصار وراثت جعلی و یا پاسخ جعلی به درخواست مراجع مختلف مبنی بر افزایش اطمینان، وکالت برای هرگونه نقل و انتقال و معامله و سوء استفاده از اختیارات قادر به انجام هر کاری هستند. در وکالت نامه داده شده، سوگندنامه های جعلی تهیه کرده و یا سایر دارایی های موکل را تصاحب کرده اند (به جز وکالتنامه).


وی با بیان اینکه یکی از اعضای این گروه وکیل دادگستری بوده که خواهر رهبر این شبکه نیز بوده است، افزود: علاوه بر مشاوره و راهنمایی حقوقی و تنظیم دادخواست و لوایح حقوقی، در برخی موارد به طور مستقیم وکالت پرونده هایی را نیز به عهده داشته است. برادرش درخواست کرد یا سایر اعضای شبکه مسئول بودند.


رئیس کل استان البرز در ادامه با بیان اینکه رسیدگی به این پرونده ابتدا بدون شکایت مدعی خصوصی و اعلام جرم از سوی رئیس دادگستری و با رعایت صیانت از حقوق عامه آغاز شد. وی اظهار داشت: از 70 مالک تاکنون تنها پنج نفر اقدام به تصرف و شکایت کرده اند.


وی با بیان اینکه اعضای این شبکه به جعل اسناد عادی و رسمی، استفاده از اسناد مجعول، انتقال اموال متعلق به غیر، اخذ رشوه و قانونی کردن عواید ناشی از جرم متهم شده اند، اظهار داشت: این افراد به این ترتیب خود را شناسایی و جعل می کردند. این 11 متهم از سوی دادسرای نظرآباد کیفرخواست صادر و با توجه به ماهیت اتهام و شبکه جرایم، برای محاکمه و صدور حکم به شعبه اول دادگاه کیفری استان البرز منتقل شدند.


انتهای پست/