در صورت حمله داعش به آمریکا یا متحدانش ، آمریکا تلافی خواهد کرد


آنتونی بلینکن ، وزیر امور خارجه آمریکا روز یکشنبه گفت که اگر داعش- K “تهدیدی برای آمریکایی ها” باشد ، ایالات متحده “اقدامی” خواهد کرد و استدلال کرد که ایالات متحده می تواند حملات خود را بدون چکمه از زمین به اهداف افغانستان ادامه دهد.

وقتی از بلینکن خواسته شد تا “مأموریت” دولت جو بایدن را برای گروه های تروریستی تعریف کند ، گفت که ارتش آماده است تا در صورت حمله تروریست ها به آمریکایی ها یا متحدانش در خارج از افغانستان ، تلافی کند.

“اگر شخصی را مشاهده می کنید که در وهله اول شهروندان ما را تهدید می کند ، به ویژه تا کنون ، صرف نظر از نوع تهدید خارجی. داعش-کی بر خود افغانستان متمرکز است. بلینکن به” Meet Press “NBC گفت.” گفت در

وی افزود: “اول از همه ، ما در برابر ظهور یا ظهور مجدد تهدیدهای ایالات متحده ، متحدان و شرکای آن در افغانستان بسیار هوشیار خواهیم بود.” “و ما خواهیم دید که آیا ظرفیت مقابله با آن را داریم یا خیر.”

بلینکن هنگامی که چاک تاد مجری برنامه درباره توانایی ایالات متحده در حمله به داعش پس از خروج کامل پرسنل دیپلماتیک و آمریکایی از افغانستان اعمال شد ، گفت: “ما در کشوری که دوام ندارد” گفت: “ما توانایی تعقیب مردم را داریم.” 1 سپتامبر. “او اشاره کرد. اشغال آمریکا

زن زخمی در کابل
آنتونی بلینکن ، وزیر امور خارجه ، گفت: “ما توانایی تعقیب افراد بدون چکمه روی زمین را داریم.”
کوثر/معاون وزیر خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ

وی گفت: “ما این توانایی را داریم که تروریست هایی را که در سطح جهانی از جمله در افغانستان به ما آسیب می رسانند ، مورد حمله قرار دهیم.”

وی افزود: و می دانید ، مکانهایی مانند سومالی مانند یمن ، بسیاری از مناطق سوریه ، هر کشوری از جمله لیبی – جایی که هیچ چکمه ای در هیچ نوع پایگاه پایدار وجود ندارد ، ما توانایی رفتن داریم. ما کسانی را که می خواهند به ما آسیب برسانند تعقیب می کنیم. “ما این توانایی را در افغانستان حفظ خواهیم کرد.”

همچنین روز یکشنبه ، بلینکن گفت ایالات متحده “بعید است که پس از 1 سپتامبر ، هنگامی که سربازان از کشورهای جنگ زده به طور کامل خارج شوند ، حضور دیپلماتیک داشته باشد”.

داوطلبان و کادر پزشکی اجساد را در کابل تخلیه می کنند.
آنتونی بلینکن ، وزیر امور خارجه آمریکا گفت که ایالات متحده می تواند به کسانی که قصد فرار از افغانستان را دارند ، کمک کند.
کوثر/معاون وزیر خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ

او به NBC گفت: “با توجه به حضور دیپلماتیک در 1 سپتامبر این اتفاق نمی افتد.”

پاسخ وی پس از آن منتشر می شود که واشنگتن پست روز شنبه گزارش داد که ایالات متحده قصد دارد تا سه شنبه همه کارکنان دیپلماتیک خود در افغانستان را اخراج کند.

با این وجود ، بلینکن تأکید کرد که ایالات متحده می تواند به کسانی که سعی در فرار از افغانستان دارند کمک کند.

قربانیان انفجار کابل
رئیس جمهور جو بایدن تاکید کرد که ایالات متحده مهلت 31 آگوست برای خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان را رعایت می کند.
کوثر/معاون وزیر خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ

او گفت: “اما آنچه اتفاق می افتد این است که وعده ما برای ادامه کمک به افرادی که می خواهند بروند و که تا اول سپتامبر ترک نمی کنند تا افغانستان را ترک کنند ، ادامه می یابد.”

“هیچ مهلتی برای این تلاش وجود ندارد. و روشها و سازوکارهایی برای کمک به کسانی که تصمیم به خروج از افغانستان دارند همچنان وجود دارد. “

بایدن روز پنجشنبه استدلال کرد که نیروهای آمریکایی با وجود تسلط طالبان بر این ایالت و حمله مرگبار اخیر به کابل ، مهلت خروج 31 اوت را رعایت می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید