در روستای آهنگران 500 راس دام در جریان سیل تلف شدند/ پیرزنی بر اثر ریزش آوار جان خود را از دست داد.


در روستای آهنگران 500 راس دام در جریان سیل تلف شدند/ پیرزنی بر اثر ریزش آوار جان خود را از دست داد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی گفت: در سیل شدیدی که در روستای آهنگران فراخان رخ داد حدود 500 راس دام سبک و سنگین تلف شدند. از این تعداد تقریباً 10 دام سنگین و 490 دام سبک و سایر تلفات در دست ارزیابی است.


به گزارش خبرنگار ایلنا، بهنام نظری افزود: متاسفانه براثر سیلاب ۲ روز گذشته در منطقه یک پیرزن بر اثر ریزش آوار جان خود را از دست داد و جسد وی از میان آوار بیرون کشیده شد.


وی ادامه داد: در 2 روز گذشته 72 میلی متر باران در مدت کوتاهی در شهرستان فراهان بارید که باعث جاری شدن سیل شدید در روستای آهنگران این شهرستان و خسارات زیادی شد.


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی تصریح کرد: تمامی نیروهای امدادی، امنیتی و انتظامی از دقایق و روزهای اولیه وقوع این حادثه در محل حضور داشتند و هم اکنون در مرحله تخلیه هستند.


نظری بیان کرد: نیروهای انتظامی و امنیتی برای حفاظت از اموال روستاییان آهنگران به صورت شبانه روزی در منطقه مستقر شده اند. در کنار امدادرسانی، نیروی انتظامی و نیروهای امنیتی، اهالی نیز در آبگرفتگی منطقه و تخلیه اهالی کمک زیادی کردند.


وی تصریح کرد: دستگاه های امدادی، امنیتی و انتظامی تمام تلاش های لازم را برای برقراری چرخه زندگی عادی در این روستا به کار گرفته اند و این موضوع از اولویت های رهبری ارشد استان مرکزی است.


انتهای پست/