در حوزه مالیات اعتماد بر اصناف است.


در حوزه مالیات اعتماد بر اصناف است.

رئیس جمهور خواستار دموکراتیزه شدن دولت شد و گفت: شک ندارم که دیدگاه ها و نظرات نخبگان می تواند منشأ تصمیم گیری های خوب دولت باشد. وقتی صحبت از حکومت مردمی می شود، باید دیدگاه مردم و نخبگان در مدیریت دولتی تحت تأثیر قرار گیرد.


به گزارش ایلنا، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی روز پنجشنبه در دیدار با جمعی از نخبگان استان خراسان شمالی با گرامیداشت بیست و سومین روز ذی القعده، این روز را روز زیارتی حضرت رضا (ع) دانست. )، خاطرنشان کرد: سال هاست که مردم استان هراسان شمال با مهربانی و شور و شوق از زائران امام رضا (ع) پذیرایی می کنند و باعث خوشحالی مردم این استان است.


رئیس جمهور با اشاره به اهمیت استفاده از نظرات نخبگان در مدیریت دولتی خطاب به آنان گفت: شما نخبگان نباید به چنین جلساتی در ارتباط با دولت بسنده کنید و سعی کنید پیشنهادات خود را به دولت منتقل کنید.


رئیس جمهور با تاکید بر اینکه فرماندار حورانای شمالی باید به طور مستمر با نخبگان استانی دیدار داشته باشد، گفت: از دیدگاه ها و ایده های مطرح شده در این گونه جلسات می توان برای رفع مشکلات استان اقدام مناسبی انجام داد. شک ندارم که شما نخبگان خوب کشور هستید و نگاه شما را باید غنیمت دانست. هر جا مردم در میدان بودند، کشور بسیار موفق بود.


رئیسی در ادامه بیان کرد: استان های کراسانای شمالی همزمان به استان تبدیل شدند، اما با وجود کارهای خوبی که انجام شده، استان هراسانای شمالی کاستی های زیادی دارد.


رئیس جمهور با اشاره به اینکه استان حورای شمالی ظرفیت های زیادی در زمینه کشاورزی دارد، گفت: کشت و توسعه گیاهان دارویی در این استان می تواند ظرفیت اقتصادی بسیار بالایی در کشور داشته باشد. توسعه گیاهان دارویی را نباید تنها به کلمات محدود کرد.


رئیسی در بخشی دیگر از سخنان خود درباره تلاش دولت برای رسیدگی به مشکلات زنان بدسرپرست و بی سرپرست گفت: موضوع زنان و خانواده بسیار مهم است و تنها یکی از آنها مشکل زنان بدسرپرست است. در این دولت صندوق حمایت از زنان قربانی خشونت را راه اندازی کرده ایم و نیاز است دفتر امور زنان و خانواده در استان ها فعال شود.


رئیس جمهور خطاب به استاندار هراسانای شمالی افزود: زمینه را برای عرضه محصولات و صنایع دستی خانگی بانوان و همچنین ایجاد بازارچه های دائمی صنایع دستی، ارائه تسهیلات و خرید این گونه محصولات در استان فراهم کنید.


رئیس جمهور با تشریح اهمیت مالیات در مدیریت و تقویت اقتصاد ملی و اهمیت مبارزه موثر و جدی با فرار مالیاتی، بر لزوم حمایت از واحدهای صنفی در این زمینه تاکید کرد.


رئیسی افزود: جلوگیری از فرار مالیاتی برای ممیزان مالیاتی مهم است. دلال هایی هستند که پول زیادی به دست می آورند اما مالیات نمی پردازند.


رئیسی در بخشی دیگر از سخنان خود، فعالیت گروه های جهادی در حل مشکلات ملی را مهم و موثر دانست و گفت: به حسینیه جماران هم گفتم که برخی از دختران و پسران شاغل در گروه های جهادی ماه عسل خود را برای خدمت رسانی به مناطق محروم می گذرانند. هنوز در بین ملت ما بسیار بالاست و این ارزش امروز هم توسط گروه های جهادی اعمال می شود و دولت وظیفه دارد از گروه های جهادی حمایت کند.


رئیس جمهور توسعه زیرساخت های ریلی را از دیگر نیازهای استان برشمرد و گفت: توسعه راه آهن به ویژه در حوزه مسافری بسیار ضروری است.


رئیسی درباره افزایش قیمت کالاهای اساسی و کالاهای اساسی گفت: اصلاح نحوه اعطای یارانه تنها یکی از عواملی بود که باعث گران شدن این نوع کالاها شد و در عین حال قیمت های جهانی افزایش یافت. که جنگ در اوکراین است.”


رئیسی افزود: برخی از کشورهای اروپایی با توجه به گرانی کالاهای اساسی، روش توزیع کوپنی را در پیش گرفته اند و برخی کالاها در کشور خود به این شکل توزیع می شود.


رئیس با بیان اینکه لازمه کنترل قیمت ها و کاهش تورم است، گفت: زمانی که دولت را تحویل گرفتیم، تقریبا تمام 8 میلیارد دلار و 4200 تنی که در سال 1400 به تامین کالاهای اساسی اختصاص یافت، توسط دولت قبل هزینه شد. در پنج ماه اول سال». ما دیگر پول نداشتیم، اما 7 ماه کشور را اداره کردیم.


رئیس جمهور در بخشی دیگر از این سخنان با اشاره به لزوم اصلاح الگوی کشت، این مهم را تنها با کمک کشاورزان انجام داد و تاکید کرد: دولت باید کالاهای اساسی مورد نیاز داخل را تولید کند و برای تحقق این هدف محقق شود. ما باید کشاورزی را برای کشاورزان قابل پیش بینی فراهم کنیم. بسیاری از روستاها همه امکانات زندگی را دارند اما چون اقتصاد روستا برای روستاییان مقرون به صرفه نیست این عزیزان روستاها را ترک می کنند.


رئیسی گفت: باید اقتصاد روستایی را برای روستاییان خوب کنیم و یکی از برنامه های مردمی دولت احیای اقتصاد روستایی است.


رئیس جمهور تاکید کرد: از مدیران اکیدا می خواهم افراد بی انگیزه و تحول آفرین را در مناصب مهم قرار ندهند و راه را برای افراد متخصص، مصمم و متحول باز کنند.


انتهای پیام/