در جذب نیرو باید دقت بیشتری داشته باشیم


در جذب نیرو باید دقت بیشتری داشته باشیم

وزیر آموزش و پرورش در نشست مشترک معاونان کمیسیون آموزش و علوم مجلس شورای اسلامی با شورای معاونین وزارت آموزش و پرورش به تشریح اقدامات انجام شده در راستای برنامه های ارائه شده در مجلس شورای اسلامی پرداخت. .


به گزارش ایلنا، یوسف نوری در نشست مشترک اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با شورای معاونین وزارت آموزش و پرورش در اردوگاه شهید باهنر تهران، با گرامیداشت یاد و خاطره دکتر. چمران گفت: آموزش نیرومندی مردم در یکی از این حوزه های صنعت رو به رشد با کمبودهایی مواجه هستند. در حوزه هنری با کمبود نیروی کار مواجه هستیم بنابراین مراکز آموزشی و آموزشی در وضعیت مطلوب خود قرار ندارند.


وی ادامه داد: مستندسازی امکانات آموزشی لازم و ضروری است و باید در دستور کار قرار گیرد، بنابراین این مهم در سال های اخیر در اولویت بوده و با سازمان ثبت اسناد در این زمینه تفاهم نامه داریم.


وزیر آموزش و پرورش گفت: درصدد رفع مشکلات صندوق ذخیره فرهنگیان و افزایش سود آن هستیم و با توصیه کارشناسان اقتصادی درصدد سرمایه گذاری مناسب هستیم.


وی خاطرنشان کرد: معلمان رکن اصلی نظام آموزشی هستند و می توانند هر کاستی را جبران کنند، معلم عامل اصلی درک و اجرای سند تحول بنیادین است، بنابراین باید مراقب جذب نیروی انسانی باشیم. بیش از پیش باید به صلاحیت افراد توجه شود.


یکی از اعضای کابینه دولت مردمی با اشاره به اینکه کنکور اهداف اصلی نظام و آموزش و پرورش را به سمت خود سوق داده است، تصریح کرد: باید آموزش و پرورش را از کنکور جدا کرد و نظام آموزشی را از مشکلات نجات داد. ناشی از کنکور


وی با اشاره به اینکه معلمان در طول انقلاب همراه نظام بوده و از آن حمایت کرده اند، خاطرنشان کرد: در طول 43 سال انقلاب اسلامی، معلمان همواره در مسیر انقلاب بوده اند و معلمانی مانند؛ معلمان و معلمان در مسیر انقلاب قرار گرفته اند. شهید همت و کاظم آشتیانی به عموم مردم معرفی شده اند، پیشرفت کشور در عرصه های مختلف نیز مرهون زحمات معلمان است بنابراین هر کاری برای معلمان انجام می شود باید بر اساس احساس وظیفه و قدردانی باشد.


نوری با اشاره به تلاش دولت برای ساخت مدرسه گفت: علاوه بر بودجه سالانه برای ساخت مدارس در سفرهای استانی دولت، 7500 میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته شده است که تلاش می کنیم سرانه فضای آموزش و پرورش را به هم نزدیک کنیم. . به حقیقت


در ادامه این جلسه اعضای شورای معاونین گزارشی از فعالیت های آموزشی در دوران کرونا و بعد از کرونا از جمله بازگشایی مدارس، غذای رایگان دانش آموزان محروم، جشنواره های علمی و ورزشی و توسعه منابع انسانی ارائه کردند. مشارکت اساتید، اجرای طرح جبران افت تحصیلی دانش‌آموزی در تابستان امسال، اختصاص اعتبار به طرح‌های عمرانی مصوب سفرهای استانی، تلاش‌های آموزش و پرورش، فرهنگسراها، اردوهای ملی دانش‌آموزی و… بر.


رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: بسیار خرسندیم که طرح رتبه بندی معلمان در مجلس تصویب شده و به زودی اجرایی می شود.


منادی افزود: برای افزایش کیفیت بیمه تکمیلی معلمان باید اقدامات بیشتری انجام شود و آموزش و پرورش تعهد قوی از سوی شرکت بیمه برای ارائه خدمات با کیفیت به معلمان داشته باشد.


وی ضمن تقدیر از وزیر آموزش و پرورش گفت: از زحمات خوب ادارات مختلف آموزش و پرورش قدردانی می کنم.انتهای پیام/