در انتظار قانون شدن «طرح ساماندهی» تا پایان مرداد/ بزرگترین خدمت به کارکنان دولت لغو پیمانکاران است.


منتظر کی

رامین اناری گفت: مجلس باید یک بار برای همیشه پا به پا شود و دست پیمانکاران و دلالان را از بودجه ملی کوتاه کند. مجلس با تصویب و ابلاغ این طرح انقلابی بودن آن را در عمل ثابت می کند.


به گزارش خبرنگار ایلنا، اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس از اتمام بررسی دقیق طرح ساماندهی به کارگیری کارکنان دولت در این کمیسیون خبر داده اند. جزئیات طرح میزبانی ظاهرا هفته آینده فاش خواهد شد.


نایب رئیس کمیسیون اجتماعی شورای اسلامی در 19 مردادماه از اتمام بررسی دقیق طرح ساماندهی استخدامی کارکنان دولت در آینده نزدیک خبر داد و تاکید کرد: این کمیسیون تمام تلاش خود را برای تحقق آن انجام می دهد. مجلس و در اسرع وقت تصویب خواهد شد.


اسماعیلی اما در خصوص آخرین وضعیت طرح ساماندهی به کارگیری کارکنان دولت گفت: کمیسیون اجتماعی مسئولیت جدی این طرح را بر عهده دارد و جلسات کارشناسی کمیته کارشناسی برای بررسی جزئیات این طرح به طور مرتب برگزار می شود و این امر هفته ، این طرح برای جمع بندی نهایی به کمیسیون اجتماعی ارائه می شود. به آن پرداخته خواهد شد. از آنجایی که تقاضای عمومی برای تصویب این طرح قوی است، ما تمام تلاش خود را می کنیم تا هر چه سریعتر این طرح در صحن علنی مجلس قرار گیرد.


کلیات این طرح پیش از این در خردادماه با اکثریت قاطع نمایندگان تصویب شده بود، اما به دلیل دو مجلسی بودن، این طرح برای بررسی جزئیات و تصویب جزییات به کمیسیون اجتماعی بازگشت. در حال حاضر پس از اتمام بررسی پیشنهادات و نهایی شدن شفاف سازی های طرح در کمیسیون اجتماعی، زمینه اجرای طرح تا حد زیادی فراهم شده است. امروز فقط یک قدم باقی مانده است: جلو آمدن و تایید جزئیات طرح. پس از آن دیگر طرح «سیستماتیک» نخواهد بود و تبدیل به قانون می شود. اجرای سازماندهی مجدد به معنای حذف کامل پیمانکاران در کلیه نهادهای دولتی، ملی و خصوصی خواهد بود. همزمان، مقدمات اجرای تحول وضعیت نیروهای قراردادی و شرکتی این سازمان ها و نهادها در حال انجام است.


این طرح بار مالی ندارد


تا پایان آگوست منتظر خبرهای خوب هستیم


اما آیا در مراحل نهایی تصویب نهایی طرح، حامیان سرسخت پیمانکاران به میدان نمی آیند؟ بعد از ماه ها انتظار بالاخره اجازه حذف پیمانکاران داده می شود؟ رامین اناری (نماینده کارگران پیمانی و شرکتی در سراسر کشور) در این خصوص می گوید: در حال حاضر در مرحله ای هستیم که کمیسیون اجتماعی با پشتکار و پشتکار در حال برگزاری جلسه ای در رابطه با طرح ساماندهی و رفع موانع از سر راه طرح است. ; شاید این طرح همچنان در دولت مخالفانی داشته باشد. به طور مشخص، مدیران سازمان امور استخدامی با استناد به اصل 75 قانون اساسی مدعی هستند که این طرح بار مالی بر دوش دولت است. یعنی در حالی که محاسبات دقیق کمیسیون اجتماعی مجلس نشان می دهد که نه تنها بار مالی ندارد، بلکه با تصویب طرح تشکیلاتی، هزینه های دولت نیز کاهش چشمگیری خواهد داشت.


وی تصریح کرد: انشاالله در چند هفته آینده خبرهای بسیار خوبی از مجلس خواهیم شنید. وی ادامه می دهد: امیدواریم با توجه به وعده رئیس مجلس و وعده های اعضای کمیسیون اجتماعی، این طرح تا پایان مردادماه به قانون تبدیل شود و پس از ماه ها انتظار، دستان مفسدان و دلالانی که سال هاست خون کارگران را می مکند به کلی حذف خواهند شد. کوتاه کردن


اناری ادامه می دهد: سازمان امور استخدامی مدام آمار کشورهای دیگر را ارائه و مقایسه می کند. ای کاش به جای آمار فرودگاه های خارجی، آمار نیروهای شرکتی و قراردادی این کشورها داده می شد تا بدانیم نیرویی که ماهیت کارش دائمی و مستمر است در کدام کشور پیشرفته به کار گرفته می شود. در اختیار طرف قرارداد است و نیمی از درآمد آن توسط واسطه به جیب می رود. انتظار داریم رئیس جمهور به طور جدی به موضوع تغییر وضعیت نیروها و تصویب طرح ساماندهی بپردازد و همانطور که بارها هشدار داده ایم در این مرحله نیز خواستار همکاری همه دستگاه های دولتی با کمیسیون اجتماعی خواهد بود. مجلس تا پایان کار تصویب طرح ساماندهی به پایان برسد. مرداد ماه به پایان می رسد.


هشدار:


بسیاری از سازمان ها شروع به عقب نشینی کرده اند


نماینده کارگران شرکتی و قراردادی می افزاید: اکنون برخی سازمان ها، نهادها و املاکی که دارای کارگران قراردادی و نیروهای شرکتی هستند، اقدام به کاهش یا تغییر قراردادهای خود کرده اند. پیش از این، کمیته اجتماعی صائمه هشدار داده بود که چنین رفتاری از نظر قانونی مورد بررسی قرار خواهد گرفت. در این مرحله از اعضای کمیسیون اجتماعی می خواهیم با جدیت به این موضوع بپردازند و حفظ بنیه نهادها را در دستور کار قرار دهند. این حادثه ظلم آشکاری به سربازان است. از آنجایی که بسیاری از سازمان ها واقفند که طرح ساماندهی به زودی به قانون تبدیل و ابلاغ می شود، نیروهای قدیمی شرکتی و قراردادی را تعدیل می کنند و نیروهای داخلی جدیدی را از خارج وارد و جایگزین می کنند تا رسمیت به اقوام و خودی ها منتقل شود. این شغل ظلمی آشکار در حق کارگران قراردادی و شرکت های بزرگ است. مسلماً هیچ نهادی نباید در این زمان حق عقب نشینی داشته باشد.


اناری ادامه می دهد: امیدواریم با اجرای مبارزه با مفاسد بیهوده که از اولویت های مقام معظم رهبری است و بارها بر آن تاکید شده است، نمایندگان مجلس هر چه زودتر بررسی جزییات این طرح را به پایان برسانند. و این طرح را در یک مجمع عمومی به تصویب برسانند.کلیه نهادهای دولتی، دولتی، نیمه دولتی و خصوصی باید به قانون تبدیل شوند. مجلس باید یک بار همت کند و دست پیمانکاران و دلالان را از بودجه کل کشور کوتاه کند. مجلس با تصویب و ابلاغ این طرح انقلابی بودن آن را در عمل ثابت می کند. شکی نیست که امروز بزرگترین خدمت به کارکنان دولتی، لغو پیمانکاران است، همان شرکت های دلالی که بدون دانش و تخصص، امور صنایع و کارگران را به دست گرفته اند و همچنان به جیب خود می افزایند.


ما با قدرت به مطالبات خود ادامه می دهیم


وی در خاتمه با تاکید بر اینکه اکنون چشم همه کارگران به کمیسیون اجتماعی مجلس شورا است، می افزاید: مصمم به تصویب و ابلاغ این طرح هستیم و همانطور که بارها تاکید کرده ایم هیچ اضافه یا تبصره ای نمی تواند باشد. جایگزین طرح سازماندهی شود. ؛ مطالبه نیروهای شرکتی و پیمانکاری دولت کاملاً مشخص است، فقط باید یک طرح ساماندهی تصویب شود، بدون شک تا زمانی که جزئیات طرح تصویب نشود و به قانون تبدیل شود، این مطالبه ادامه خواهد داشت؛ ما به هیچ وجه اشتباه نمی کنیم. و از تمامی مجاری قانونی پیگیر مطالبات قانونی خود هستیم؛ میلیون ها خانوار کارگری در سراسر کشور امیدوارند با تصویب طرح تا پایان مردادماه، حضور پیمانکاران در تمامی نهادها در نیمه دوم سال غیرقانونی شود. جمع کن و برای همیشه برو.


انتهای پیام/