درمان ADD-ADHD – 7 نکته ضروری برای یافتن بخش چالش برانگیز پنجره درمانی

ابتدا اصول نحوه عملکرد داروها را بیاموزید

داروهای محرک برای ADD دارای ویژگی های مشخصی هستند که به راحتی قابل تشخیص هستند در مورد نحوه عملکرد آنها. اگر آن ویژگی ها را درک کنید، می توانید داروها را به درستی تنظیم کنید. اگر این کار را نکنید، به سادگی آنها را به درستی دریافت نخواهید کرد – و کل روند درمان به طور قابل توجهی مشکل ساز می شود. بنابراین اغلب داروها به طور گسترده بر اساس *تشخیص ADD/ADHD* پراکنده می شوند تا اینکه به طور خاص *فرد* را با چالش ADD/ADHD درمان کنند.

من این روند معمولی تنظیم دارو را با ایستادن و انداختن یک سطل رنگ به سمت در انباری که نیاز به رنگ‌آمیزی دارد، مقایسه می‌کنم، به‌جای اینکه یک برس خوب را برداریم و لبه‌ها و جزئیات را بپوشانیم. با داروهای ADD یک *کار سفارشی* در ابتدا و در هر بررسی دارویی بعدی مورد نیاز است. این مقاله به 7 نکته اساسی در مورد چگونگی تشخیص و اصلاح قسمت پایین پنجره درمانی می پردازد.

ابتدا پنجره درمانی را در نظر بگیرید

*پنجره درمانی* به سادگی همان چیزی است که می گوید. پنجره، فضا، مکان در زمان و تصحیح علائم است که داروی محرک از نظر بالینی بهترین عملکرد را دارد، – دوز دقیق، اثربخشی مورد انتظار آن محصول خاص با آن شخص خاص. همه محصولات دارای ویژگی های مشخصه هستند، متابولیزه می شوند، می سوزند، با سرعت های مختلف در افراد مختلف. روشی که ما آن پنجره را ارزیابی می کنیم با تشخیص بالا، پایین و کناره ها است. ما کار می کنیم تا مطمئن شویم که همه پایه ها به درستی پوشش داده شده اند و دارو در حداکثر سطح عملکرد مورد انتظار خود کار می کند.

نکته کلیدی مشاهده در پایین پنجره درمانی: دارو دوز ناکافی است. بالا خیلی زیاد است، پایین کافی نیست.

7 نکته در مورد یافتن انتهای پنجره درمانی: بنابراین، قسمت پایین آن چگونه به نظر می رسد؟

  1. پایین آشکار: داروها [Meds] بدون اثر: “زیر پایین” که به این معنی است که داروها به سادگی کار نمی کنند: بدون تاثیر، بدون تمرکز یا بهبود توجه، بدون تاخیر در تکانشگری یا بیش فعالی، ذهن دائما نگران است، اجتناب و به تعویق انداختن پروژه ها به وضوح دست نخورده باقی می ماند ناکافی بودن را می توان هم با پایان و هم با شروع روز اندازه گیری کرد. آیا شروع AM وجود دارد، در PM چقدر طول می کشد؟ اگر نمی توانید به هیچ یک از این سؤالات پاسخ دهید، در این صورت دوز در اغلب موارد ناکافی است.
  2. پایین نادقیق: داروها به اندازه کافی طولانی کار نمی کنند: مدت زمان اثربخشی [DOE] کافی نیست: تمام داروهای محرک مدت زمان مورد انتظار، کمتر از 24 ساعت دارند. شماره گیری در مدت زمان مشخص برای دریافت بهترین نتیجه از هر دارو ضروری است. Vyvanse و Daytrana برنده مسابقه DOE با 12-14 ساعت هستند، Adderall XR با 10 ساعت DOE، Concerta و Focalin هر دو 8 تا 10 ساعت اجرا می کنند، اگر به طور موثر شماره گیری شود، Metadate CR و Ritalin LA هر دو درست در ساعت 8 هستند. استراحت تنها بخشی از روز با Adderall IR طول می کشد [Immediate Release Tabs] مدت زمان حدود 5-6 ساعت ریتالین IR حداکثر 4 ساعت است. هیچ یک از دوزهای IR- Short Acting بعد از ظهر بدون عوارض جانبی قابل توجهی مانند: تمرکز بیش از حد در PM و افت شدید در حدود ساعت 1-2 بعد از ظهر دوام نمی آورد. مهم است که در مورد انتظارات DOE از هر داروی خاص کاملاً دقیق باشید.
  3. پایین نادرست: ظاهراً “پایین” واقعاً برتر است: داروها به نظر می رسد “آنها کار نمی کنند”، اما در واقع دوز بسیار بالایی دارند. ناتوانی در تمرکز، بیش فعالی و تکانشگری ناشی از مصرف بیش از حد داروها است، نه داروهای ناکافی. چگونه تفاوت را تشخیص دهیم؟ این مقاله دیگری خواهد بود، اما در حال حاضر فکر کنید: بی نظمی عاطفی: دیوانه، غمگین، تحریک پذیر، بی احترامی، یا سنگسار.
  4. پایین ناکافی: هدف روز باید به درستی تنظیم شود: داروها برای کل روز شماره گیری نمی شوند، بلکه فقط برای “گذراندن کار یا مدرسه” هستند. این مشکل از خیلی قبل از دهه 1960 با ما بوده است – دوران پارینه سنگی است – و به سادگی به “ساعت های شگفت انگیز” 4-8 بعد از ظهر نمی پردازد. داروهای جدید می توانند کل روز را پوشش دهند، مدرسه و کار به تنهایی دیگر تنها اهداف نیستند. زندگی خانوادگی، عصرانه و مدیریت شناختی کلی در طول روز به اهداف مهم درمانی با جایگزین های دارویی جدید تبدیل شده اند.
  5. The Cycling Bottom with IR: The IR Bottom – در صورت انتشار فوری [IR – Short Acting ] داروها اولین انتخاب هستند: اگر داروهای IR به هر دلیلی به اولین انتخاب تبدیل شوند – زیرا مراقبت مدیریت شده اغلب “هدف انطباق” را برای حمایت مهم نمی داند. [in spite of multiple references in the literature]، اغلب با تمرکز بر اقتصاد، قسمت پایین نادیده گرفته می شود. اگر داروهای IR تبدیل به یک انتخاب کاملاً ضروری شوند، استفاده منظم مسئولانه در طول روز برای جلوگیری از چرخه های اجتناب ناپذیر بالا و پایین شدن، به یک هدف اساسی تبدیل می شود – حتی اگر ADD داشته باشید.
  6. نادیده گرفتن یک پایین قابل رفع – نادیده گرفتن هدف پایین PM: به طور خاص ساعت‌های شگفت‌انگیز را در ابتدای درمان هدف قرار دهید: زمان PM به اندازه کافی هدف‌گذاری نشده است، و اگر داروی با رهش طولانی مدت DOE 8 ساعت داشته باشد، پس از آن کوتاه‌مدت عمل کنید. IR برای عصر ضروری است، و شماره گیری دقیقاً برای IR DOE مورد انتظار در عصر ضروری است. فقط به این دلیل که وقت عصر است به این معنی نیست که روز تمام شده است.
  7. مه مشتری بی سواد: مشتری نمی تواند پایین را ببیند یا به طور فعال درگیر فرآیند جستجوی پایین نیست: اگر مشتری ADD درگیر این فرآیند نباشد، اگر مکالمه فقط با والدین باشد، اگر بحث ها واضح نباشد. اهداف مربوط به پنجره درمانی بالا، پایین و کناری درست از همان ابتدا، چک های پزشکی به انبوهی از اطلاعات نادرست و حدس ها تبدیل می شوند. با داروهای محرک، دقت ممکن است، سرگرم کننده است و باید از همان ابتدا ترتیب داده شود. نتایج قابل پیش بینی می تواند به قانون تبدیل شود.

مفهوم پنجره روشی متفاوت و خاص تر برای تنظیم داروهای محرک ارائه می دهد که کل فرآیند را “روشن تر” می کند.

رژیم لاغری سریع