درآمد مالیاتی استان 63 درصد افزایش یافت


درآمد مالیاتی استان 63 درصد افزایش یافت

رئیس اداره کل امور مالیاتی لرن از افزایش 63 درصدی درآمد مالیاتی در سال گذشته و افزایش 113 درصدی درآمد مالیاتی نسبت به مصوبه امور مالیاتی استان خبر داد.


به گزارش ایلنا، اسماعیل احمدی در گفت وگو با رسانه ها، با اشاره به اهمیت درآمدهای مالیاتی در پیگیری اهداف اقتصادی و تامین مالی بیت المال گفت:


وی افزود: بر اساس سیاست تحول جدید سازمان امور مالیاتی، یکی از ابزارهای تحقق عدالت اقتصادی مبارزه با فرار مالیاتی است و امور مالیاتی استان در این راستا از طریق سامانه سوت گزارش‌های مردمی، کشف، تحقیق، بررسی و جمع‌آوری مالیات از اشخاص حقیقی توسط کارشناسان.


سرپرست اداره کل امور مالیاتی استان لرستان یادآور شد: همکاران مالیاتی از دو طریق مالیات خود را بررسی می کنند: اول بررسی دفاتر مالی و دوم بررسی گردش مالی فرد یا افرادی که از حسابشان استفاده شده است.


احمدی گفت: سال گذشته در مجموع 255 گزارش فرار مالیاتی در سامانه سوت ثبت شد که بیشتر مربوط به عدم استفاده از دستگاه کارتخوان یا استفاده از حساب بانکی دیگران بوده و برخی شرکت ها فاقد پرونده مالیاتی بوده اند. که بررسی شده اند.”


وی با اشاره به تحقق درآمد مالیاتی استان در سال 1400 افزود: نسبت به مصوبه سال 1400 سازمان امور مالیاتی شاهد افزایش 63 درصدی درآمد مالیاتی و 113 درصدی فروش درآمد مالیاتی بودیم.


رئیس اداره کل مالیاتی لرستان خاطرنشان کرد: مالیات بر ارزش افزوده پرداختی به استان ها، شهرداری ها و دهیاری های استان در سال گذشته بالغ بر یک هزار و 443 میلیارد ریال بوده که این رقم در سال 1399 به 880 میلیارد ریال رسیده است. به نسبت جمعیت خرم آباد و سپس بروجرد سخت ترین هستند.


پرونده های مالیاتی استانی احمدی در راستای رویکرد جدید سازمان امور مالیاتی، ترویج فرهنگ مالیاتی، اطلاع رسانی استفاده از درآمدهای مالیاتی به نفع مردم، حمایت از تولیدکنندگان، خدمت رسانی به مودیان، افزایش عدالت مالیاتی و رضایت مودیان، با تکیه بر دانش جدید. منابع.و مبارزه با فرار مالیاتی و مظنه پایانه های مغازه و وصول بدهی های مالیاتی.


انتهای پست/