داور: باید به تیم والیبال فرصت داد/ همه باید از تیم حمایت کنند


داور: باید به تیم والیبال فرصت داد/ همه باید از تیم حمایت کنند

رئیس فدراسیون والیبال در گفت و گو با ملی پوشان گفت: باید به این ملی پوش جدید وقت بدهیم و از بازیکنان حمایت کنیم تا بتوانند بدون نگرانی ذات واقعی خود را نشان دهند.


به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال صبح امروز وارد صوفیه شد و برای صرف ناهار به اقامتگاه دولتی (هتل ویتوشا پارک) رفت. وی درباره این دوره از لیگ ملت ها گفت: کشورها برای آمادگی حضور در جام جهانی و چشم انتظاری به المپیک در این مسابقات شرکت کردند. همه دوست دارند با ترکیب های مختلف در این رویدادهای مهم شرکت کنند و اکنون وقت آن است که به کوچکترها فرصت دهیم. ما بعد از المپیک و مسابقات قهرمانی آسیا هم یک تغییر اساسی داشتیم و تسلیم چند بازیکن جدید شدیم، اما متأسفانه برخی از همین بازیکنان هم تیمی هایی را از دست دادند که به طور اتفاقی به دلیل مصدومیت، مهره اصلی ما بودند.


وی افزود: البته این مصدومیت ها و نبود کریمی فردی تنها و شایسته از نسل جوان که حضورش به مسیر رو به رشد والیبال کمک کرد، عملکرد تیم ما را تحت الشعاع قرار می دهد. البته برخی کشورهای دیگر هم این نسل را تغییر داده اند، مثلا همین خانه بلغارستانی با تمدید تیمش و بهره بردن از استقبال، به دنبال آینده است.


داوری با تاکید بر توقع بالای مردم از تیم والیبال افزود: مردم والیبال را دوست دارند و به دنبال پیروزی برای تیم ملی خود هستند که امید خوبی است اما اگر بازیکنان جدید مانند توسعه یافته نبودند. کشورها، هدف لذت بردن خواهد بود.” خارج از بازی بود، تیم بدون استرس و فشار کار خود را انجام داد. تاکنون پنج بازی با دو برد و سه باخت انجام داده ایم و هفت بازی سخت دیگر را پیش رو داریم. بسیاری از برخی از این بازی ها تجزیه و تحلیل سودمند متقابل داشتند، ما دوست داریم همه بازی ها را ببریم، اما باید دید که آیا همه ویژگی ها در دسترس هستند یا خیر؟ در حال حاضر سه بازیکن اصلی در تیم حضور ندارند و باید به بازیکنان و تیم های ملی فرصت داده شود تا تجربه کافی کسب کنند.


وی در خصوص دلیل حضورش در این تیم گفت: برای ایجاد دلگرمی به تیم آمدم و این حضورها و تشویق ها از فشار روی تیم می کاهد. در روزهای اخیر انتقادات تندی در فضای مجازی مطرح شده است، با این حال مردم دوست دارند در کل بازی برنده شوند، اما باید در نظر داشت که گاهی برای رسیدن به یک هدف بلند مدت باید هزینه کرد. من آمده ام به این بازیکنان که بچه های والیبال ایران هستند بگویم مسیری که می رویم مهم است. هر بار که از جوانه ها حمایت کردیم و به آنها فرصت دادیم، به نتایج بلندمدت رسیدیم. بازیکنان جدید ما نباید نگران نشان دادن پتانسیل واقعی خود باشند. با نگاه به آینده، همه ما از بازیکنان حمایت می کنیم تا همان چیزی باشند که واقعا هستند، زیرا افراد موفق گذشته آنها را فراموش نکرده اند.


انتهای پیام/