دادگاه استرالیا می تواند رسانه ها را به دلیل نظرات کاربران فیس بوک شکایت کند


عالی ترین دادگاه استرالیا حکم داده است که پوسترهای رسانه ای مسئول اظهارات افتراآمیز کاربران فیس بوک در صفحات شبکه های اجتماعی هستند.

این حکم مهم پس از آن اتخاذ می شود که بسیاری از رسانه های اصلی ادعای بیهوده ای کرده اند که یک ناشر را تنها در صورتی می توان ناشر دانست که می داند و قصد انتشار یک پیام افتراآمیز را دارد.

قضات این اتهامات را رد کردند و حکم کردند که رسانه ها مسئول تسهیل و تشویق بحث آنلاین هستند.

این حکم راه را برای شکایت علیه زندانی نوجوان سابق دیلان ولر فراهم کرد و به دنبال شکایت از ناشر و پخش کننده بود.

دعاوی احتمالی علیه اظهارنظرهای منتشر شده در صفحات فیس بوک سیدنی مورنینگ هرالد ، استرالیایی ، مدافع مرکزی ، اسکای نیوز استرالیا و The Bolt Report است. پرونده وی از سال 2017 متوقف شده است در حالی که دادگاه قانونی بودن این موضوع را طبقه بندی کرده است.

یک دادگاه استرالیایی قبلاً حکم داده بود که اگر مردم پس از اطلاع از اظهارات افتراآمیز این پلتفرم به آنها اجازه ادامه کار را بدهند ، ممکن است مسئول شناخته شوند.

سال گذشته در واشنگتن ، رئیس جمهور سابق ترامپ فرمان اجرایی محدود کردن قانون 1996 را که به منظور جلوگیری از برخورد ناشران با شرکت های اینترنتی طراحی شده بود ، امضا کرد.

دیلن ولر که در بازداشتگاه اطفال زندانی است ، قصد دارد از رسانه ها به دلیل اظهارات افتراآمیز شکایت کند.
دیلن ولر که در بازداشتگاه اطفال زندانی است ، قصد دارد از رسانه ها به دلیل اظهارات افتراآمیز شکایت کند.
AP

ماده 230 قانون کرامت مخابرات با محافظت از مشاغل در برابر دعاوی حقوقی به توسعه سریع اینترنت کمک کرده است. اما ترامپ استدلال کرد که این قانون همچنین به غول های فناوری اجازه می دهد آزادی مطبوعات را محدود کنند.

این فرمان خواستار “شفافیت و پاسخگویی بسترهای آنلاین” شد و “استانداردها و ابزارهایی را برای حفاظت و حفظ یکپارچگی و باز بودن گفتمان آمریکایی و آزادی بیان” توصیه کرد.

در دسامبر ، ترامپ بخش 230 لایحه هزینه های دفاعی را وتو کرد زیرا آن را لغو نکرد. دموکرات ها ، از جمله رئیس جمهور بایدن ، نیز خواهان تقویت یا لغو این لایحه به دلیل نگرانی ها درباره انتشار اطلاعات نادرست در شبکه های اجتماعی شده اند ، اما کنگره حق وتو را لغو کرد.

کمیسیون ارتباطات فدرال سابق ، آجیت پای ، برنامه های خود را برای “شفاف سازی” مفاد این بند در سال گذشته پس از سانسور گزارش های فیس بوک و توییتر از سوی “پست” در ارتباط با تجارت بین المللی هانتر بایدن اعلام کرد ، اما بعداً قبل از بازنشستگی این موضع را کنار گذاشت.

جسیکا روزنورسل ، سرپرست موقت ، علناً اعلام کرده است که نمی خواهد FCC در سازماندهی بخش 230 مشارکت داشته باشد.

توسط سیم AP

دیدگاهتان را بنویسید