خطر ریزش ساختمان مسکن مهر بیمارستان ایذه / مسئولان مسکن و شهرداری: خودتان مشکل را حل کنید. دست ما نیست


خطر ریزش ساختمان مسکن مهر بیمارستان ایذه / مسئولان مسکن و شهرداری: خودتان مشکل را حل کنید.  دست ما نیست

برخی از ساکنان مسکن مهر در شهرستان ایذه در تماس با ایلنا نسبت به ریزش منازلشان هشدار دادند.


به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، شرایط امنیتی در ساختمان های مسکن مهر در نقاط مختلف کشور امیدوارکننده نیست. باید در نظر داشت که در این شرایط پساب ساختمان برای مدت طولانی مشکل ساز خواهد بود. عاملی که در نهایت باعث ورود آب به رگه ها و پی ساختمان می شود و دیر یا زود آب کار خود را می کند و باعث ضعیف شدن ساختمان و در نهایت فروریختن ساختمان می شود.


این وضعیت حکایت کنونی ساکنان مسکن مهر انتهای بیمارستان شهدای ایذه است. از یک سو ساکنان این ساختمان ها باید شبانه روز از بوی تعفن فاضلاب رها شده در طبقات ساختمان خود رنج ببرند و در عین حال نگران ریزش فوری ساختمان باشند. ساختمانی که در هر محله صدها خانواده مجبور به زندگی می شوند.


یکی از ساکنان این ساختمان ها به خبرنگار ایلنا گفت: حدود چهار پنج ماه است که بوی بد فاضلاب امنیت ما را از بین برده است، چرا که در چند مرحله معابر مسدود شده است. گاهی اوقات با بسته شدن راهرو و بازگشت فاضلاب، آب وارد طبقه همکف می شود و به داخل خانه می ریزد. به شهرداری ایذه رفتیم و تنها جوابی که به ما دادند این بود که تاثیری بر ما ندارد.


وی ادامه داد: شهرداری می گوید ما باید به سمت مسکن و شهرسازی برویم، ما هم رفتیم اما مسئول مسکن و شهرسازی گفت به ما ربطی ندارد و مشکل شما را حل کنید. اگر خدای ناکرده این ساختمان فرو بریزد بیش از صد قربانی خواهد داشت.


یکی از ساکنان این ساختمان ها با تاکید بر عدم پاسخگویی مدیران شهرداری ایذه گفت: امروز تحویل مدیران بحران داده شدیم. اینجا هم گفته شد که ما با ما کاری نداشتیم ولی قرار بود قیام کنیم. باور کنید ما مانده ایم که چه کسی وسط مشکل ماست. نحوه اخذ عوارض مربوط به شهرداری است اما در حین مشکل با یکی نیست. آب زندگی ما به گل تبدیل شده است.


رئیس شورای شهر و قائم مقام شهرداری ایذه به تماس های خبرنگار ایلنا پاسخی ندادند.


تصویر WhatsApp در 21 ژوئن 2022 در  22.38.54 (1)


انتهای پست/