خسارت 100 میلیارد تومانی سیل به کشاورزی ارزوجه/ 20 خانوار سیل زده اسکان اضطراری دادند.


خسارت 100 میلیارد تومانی سیل به کشاورزی ارزوجه/ 20 خانوار سیل زده اسکان اضطراری دادند.

فرماندار شهرستان ارزویه استان کرمان از خسارت بیش از 100 میلیارد تومانی سیل به بخش کشاورزی این شهرستان خبر داد و گفت: در یخبندان نیز به جاده ها خسارت وارد شده و برای ترمیم این جاده ها نیازمند وام ویژه هستیم.


کاخ در گفت و گو با خبرنگار ایلنا رضا اسماعیلی به خبرنگار ایلنا گفت: ارزوییه یکی از اولین شهرهای استان کرمان بود که در معرض بارندگی شدید قرار گرفت و از همان روزهای اول راه های ارتباطی ارزوئیه و روستاهای آن دچار آبگرفتگی شد. چیل آباد مسدود شد. این جاده با مشارکت هلال احمر و سازمان راهداری بازگشایی شد.


اسماعیلی کاه ادامه داد: در بخش کشاورزی نیز سیل به محصولات زراعی و باغی این شهرستان خسارت وارد کرد. کارشناسان حوزه کشاورزی میزان این خسارت را بیش از 100 میلیارد تومان برآورد کرده اند.


وی گفت: امروز ستاد بحران ارزویه برای مقابله با سیل احتمالی در این شهرستان آمادگی کامل دارد. زیرا سامانه بارشی از امشب وارد شهر می شود و وکیل آباد و قلعه نو را تحت تاثیر قرار می دهد. اما از صبح امروز در شهرستان بافت بارندگی شدیدی باریده و سیل ناشی از این بارندگی روستاهای دهسر و مزار ما را درگیر کرده است.


فرماندار ارزویه افزود: در سیل اخیر این شهرستان تلفات جانی گزارش نشده است، اما صاعقه موجب کشته شدن 26 دام و مجروحیت شدید یک نفر شده است که حال عمومی وی هم اکنون مساعد اعلام شده است.


اسماعیلی کاه اظهار داشت: سیل وارد چند منزل مسکونی در این شهرستان شده است که آمار دقیق این منازل پس از کاهش آب اعلام می شود. این در حالی است که بیش از 20 خانواده در اثر سیل آسیب دیده اند و نیروهای امدادی برای این افراد اسکان اضطراری در مدارس و نهادهای دولتی فراهم کرده اند.


وی گفت: تمامی راه های ارتباطی این شهرستان هم اکنون باز است. اما برخی از راه های روستایی این شهرستان از جمله قدیر آباد و دولت آباد آسیب دیده و با توجه به بحران سیلاب این راه ها نیاز به ترمیم دارند که البته نیاز به اعتبار ویژه دارد.


وی افزود: بخش بزرگی از شهرستان ارزوئیه عشایری است لذا از مردم تقاضا داریم سیاه چادرها و دام های خود را در مسیر رودخانه قرار ندهند و از تردد در این مکان ها خودداری کنند زیرا سیل به صورت ناگهانی و بدون هشدار می آید.


انتهای پست/