خرید مواد غذایی برای بهبود رفاه

در سوپرمارکت محلی خود قدم بزنید و متوجه شوید که خواربار در کجا نمایش داده می شود. در لبه بیرونی میوه و سبزیجات تازه، گوشت تازه و محصولات لبنی خواهید دید. این محصولات غذایی به صورت رشد بسته بندی و فروخته می شوند. اگر به هر مورد نگاه کنید، می توانید ببینید که چیست. یک کلم یک کلم است و نه بیشتر. گونه های ارگانیک طبق خواسته طبیعت رشد می کنند. نتیجه، غذاهای بسیار مغذی مملو از ویتامین ها، مواد معدنی و روغن های امگا 3 است که همگی برای حمایت از بدن سالم ضروری هستند.

با رفتن به بخش فریزر، اینجاست که همه چیز کمی مخلوط می شود. می‌توانید نسخه‌های منجمد همان سبزیجات و گوشت‌های تازه را پیدا کنید و آنها نیز گزینه‌های رژیمی خوبی هستند. انجماد تقریباً تمام مواد مغذی سبزیجات تازه چیده شده را حفظ می کند. از آنجایی که برخی از سبزیجات فصلی در دسترس نیستند، می توانید فریزرهای بزرگ را بررسی کنید تا آنها را پیدا کنید. هنگامی که فراموش می کنید سبزیجات تازه ای را که خریداری کرده اید جایگزین کنید، نگهداری سبزیجات منجمد در فریزر خانگی می تواند یک منبع پشتیبان بسیار مفید باشد.

تقریباً هر چیزی که در سوپرمارکت به عنوان خواربارفروشی برچسب خورده است، قبل از اینکه آن را در سبد خرید خود قرار دهید، شایسته نگاهی دقیق تر است. این شامل فریزرها و راهروهای انباشته شده با جعبه ها و سایر بسته بندی های خلاقانه است. به طور کلی می توانید فرض کنید که این غذای فرآوری شده یا ساخته شده است، اگر در جعبه باشد و لیستی از مواد تشکیل دهنده داشته باشد. بسته بندی خلاقانه می تواند بسیار وسوسه انگیز باشد زمانی که عکس های غذاهای داغ خوشمزه از جلوی جعبه بخار می شود.

متأسفانه، بسیاری از غذاهای بسته بندی شده از دو جهت در آزمون تغذیه ناموفق هستند. آنها ارزش غذایی غذاهای تازه را ندارند و اغلب حاوی موادی هستند که بیشتر از اینکه مفید باشند، مضر هستند. مردم می دانند که مصرف بیش از حد شکر و نشاسته باعث افزایش وزن، التهاب و سایر اثرات مضر بر بدن می شود. تولیدکنندگان مواد غذایی به طرز خلاقانه ای شکر یا نشاسته را در پشت نام هایی که نمی توانید تلفظ کنید، ترکیب می کنند که اغلب به “-ose” ختم می شود، که نشانه مطمئنی از شکر است.

فریب برچسب روی بسته را نخورید، به خصوص اگر روی آن نوشته شده است “طبیعی”. در عوض، روی لیست مواد تشکیل دهنده در پشت تمرکز کنید. به عنوان مثال، می توانید استویا را به عنوان یک جایگزین قند طبیعی گیاهی انتخاب کنید. از نظر مفهومی، این انتخاب خوبی است. با این حال، اگر عنصر اصلی در بسته استویا شما دکستروز است، شکر مبتنی بر ذرت بخورید.

یکی دیگر از مواد جالب مونو سدیم گلوتامات (MSG) است که اغلب برای بهبود طعم استفاده می شود. بسیاری از مردم متوجه نیستند که موادی مانند پروتئین گیاهی هیدرولیز شده یا بافت یافته و عصاره مخمر حاوی MSG هستند. مانند شکر، MSG تحت چندین نام جایگزین ذکر شده است. تولید کنندگان همچنین از بسیاری از نام های خلاقانه و به ظاهر بی ضرر برای نگهدارنده های شیمیایی استفاده می کنند.

اگر تصمیم به خرید هر یک از این غذاهای بسته بندی شده دارید، در مورد مواد تشکیل دهنده آن تحقیق کنید و برچسب ها را به دقت بررسی کنید. با این حال بهتر است، تمام مواد غذایی خود را از لبه های بیرونی فروشگاه بخرید و فقط از راهروهای مرکزی برای لوازم خانگی دیدن کنید.

رژیم لاغری سریع