خدمات مترو تا حدودی پس از سیل ایدا از سر گرفته می شود.


طوفان گرمسیری ایدا زیرساخت های شهر را ویران کرد و تقریباً سیستم مترو را به طور کامل تعطیل کرد و اکثر ریل های مسافری را تا چهارشنبه شب و پنجشنبه فلج کرد.

در حال حاضر ، آژانس های حمل و نقل عمومی در تلاش هستند تا خدمات خود را پس از بارندگی های تاریخی در ساعاتی دیگر از سر بگیرند. NJ Transit تمام مسیرهای خود به جز یکی را متوقف کرده است ، راه آهن مترو-شمال همه قطارها را در همه خطوط متوقف کرده است ، سرویس راه آهن Long Island متوقف شده است و حداقل 17 قطار مترو متوقف شده است. گزارش شده چهارشنبه شب هنگام طوفان تخلیه شد. ده ها ویدئو که میزان آسیب سیستم را نشان می دهد در سراسر شهر پخش شد.

جاننو لیبر ، سرپرست و مدیر عامل MTA ، روز پنجشنبه در FOX 5 گفت: “همه ما می دانیم که سیستم متروی نیویورک یک زیردریایی نیست.” این در زیر سطح بسیار کم عمق است … بنابراین ما قطعاً تأثیرات آب و هوا را مشاهده می کنیم. آب دریافت کنید به خصوص وقتی مانند شب گذشته ، سطح سطح ، سطح خیابان ، سیستم های زهکشی و فاضلاب غرق شده است. بنابراین این چیزی است که در این سیل ناگهانی می گذرد. شب از همه بدتر بود و بدیهی است که آب به سیستم وارد شد. “

از ظهر پنجشنبه ، لیبر ادعا می کند که LIRR در همه مکان ها کار می کند ، مترو-نور در دو مکان از سه محل خود فعالیت می کند و سیستم مترو در بهترین حالت نصف کار می کند.

NJ Transit گفت خط ریلی آتلانتیک سیتی و خطوط موریس و اسکس در حال کار هستند. در حالی که همه خطوط دیگر قطع می شوندبه

توصیه می کنم قبل از استفاده امروز MTA.info یا NJTransit.com را بررسی کنید ، زیرا اکثر خطوط تا حدی خراب هستند یا هنوز با تاخیر زیادی روبرو هستند. وقتی بفهمیم سرویس به طور کامل برگشته است ، به روز رسانی می کنیم.

خسارت حمل و نقل عمومی در روز پنجشنبه بسیار فراتر از شهر گسترش یافت. برخی از قانونگذاران ایالتی که چهارشنبه شب جلسات ماراتن را برای تمدید مهلت تخلیه طولانی مدت گذراندند ، زمانی که Amtrak همه قطارها را به طور نامحدود لغو کرد ، در آلبانی گیر کردند.

نماینده کنگره رودنیس بیچوت هرملین ، که صبح چهارشنبه بلیط قطار را در ایستگاه آلبانی رناسلیر بازپرداخت می کرد ، گفت: “من گیر کرده ام.” او تمام صبح از ساکنان منطقه ای که خانه شان دچار سیل شده بود تماس می گرفت. پس از زلزله ماه گذشته ، دفتر وی که مملو از وسایل مورد نیاز برای هائیتی بود نیز دچار آبگرفتگی شد. زیرزمین همه آب گرفته است. فقط دیوانه است. ”

Amtrak گفت که سرویس ممکن است برای چند روز قطع شود. سخنگوی Metro-North گفت امیدوار است تا بعد از ظهر پنجشنبه خدمات محدود در این منطقه را بازیابی کند.

همچنین روز چهارشنبه ، فرماندار کتی هوچول قول داد که بررسی کند که آیا این ایالت واقعاً برای سیل های سیل آسا این هفته آماده شده است یا خیر. او گفت که طوفان تاریخی بیش از 7 اینچ باران را در پارک مرکزی به ارمغان آورد و ماه معمول سپتامبر شهر را تنها در چند ساعت کوتاه کرد. ما قصد نداریم با این بیماری طوری رفتار کنیم که قرار است در 500 سال دیگر دوباره اتفاق بیفتد. “

در اوایل سال جاری ، Gothamist از تلاش های خود برای به روز رسانی سیستم حمل و نقل عمومی خود و آماده سازی بهتر آن برای طوفان های آینده و افزایش سطح دریا گزارش داد. اگرچه بیشتر تعمیرات و به روز رسانی در 11 تونل آسیب دیده از طوفان سندی به پایان رسیده است ، اما بسیاری از زیرساخت ها زیر سطح دریا باقی مانده است و تلاش های آینده را پیچیده می کند. طوفان های آتی و باران های سیل آسا ، فاجعه ای با بارندگی بیشتر ، امواج جزر و مدی و بادهای ناشی از بحران آب و هوا. برای کسانی که خطر افزایش سطح دریا در شهر نیویورک را ارزیابی کرده اند ، این ممکن است کافی نباشد. “

لیبر در پاسخ به این سال که امروز برای پیشگیری یا به حداقل رساندن سیل چه می کنند ، می گوید: “چیزی که ما اکنون شاهد آن هستیم سیل های ناگهانی است که به طور مکرر در مناطق مرتفع رخ می دهد و همانطور که گفتم ، سیستم های زهکشی در سطح خیابان غرق شده است به طوری که آب بنابراین ما قصد داریم تلاش های انعطاف پذیری خود را برای مشاهده این مناطق مرتفع و مرتفع با شهر نیویورک ، که جاده های ما ، زهکشی افقی و سیستم های فاضلاب مورد نیاز ما را در این آب و هوای سرد مورد حمله قرار می دهد ، گسترش دهیم.

چهارشنبه ، 1 سپتامبر 2021 یک طوفان گرمسیری در بروکلین است.

در مورد جاده ها ، شهر نیویورک این به روز رسانی را حدود ساعت 3 بعد از ظهر منتشر کرد. “خیابان ها و بزرگراه های نیویورک همچنان به دلیل آب و هوای دیروز دچار سیل می شوند. تاخیر زیاد در ترافیک و بسته شدن جاده ها در سراسر نیویورک انتظار می رود. در حالی که عملیات نظافت ادامه دارد از سفرهای غیر ضروری اجتناب کنید. نیویورکی ها مخصوصاً رانندگی می کنند ، توصیه می کنیم هنگام پیاده روی یا دوچرخه سواری احتیاط کنید. زمان سفر اضافی را مجاز کنید. “دیدگاهتان را بنویسید