حمایت ایران از برقراری آتش بس در یمن


حمایت ایران از برقراری آتش بس در یمن

مشاور ارشد وزیر امور خارجه در گفتگو با نماینده سازمان ملل متحد از حمایت جمهوری اسلامی ایران از برقراری آتش بس در یمن خبر داد.


به گزارش ایلنا، در ادامه تلاش های جمهوری اسلامی ایران در زمینه حل و فصل مسالمت آمیز بحران یمن، علی اصغر خاجی مشاور ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی در خصوص آخرین تحولات یمن گفت: با هانس گروندبرگ، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در یمن، تبادل نظر را مورد بحث و بررسی قرار داد.


نماینده ویژه سازمان ملل متحد با اشاره به آخرین پیشنهادات ارائه شده به طرف های یمنی، تمدید دو ماهه آتش بس در یمن را فرصتی برای دستیابی به سازوکار منظم برای پرداخت حقوق کارگران، باز کردن مسیرهای تردد بین استان ها دانست. مقاصد پرواز به صنعا و از صنعا و اطمینان از جریان منظم سوخت به بنادر حدیده و همچنین تشکیل کمیته‌های نظامی، اقتصادی و سیاسی با هدف نظارت بر اجرای توافق‌نامه آتش‌بس.


مشاور عالی وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی همچنین از حمایت جمهوری اسلامی ایران از تلاش‌های موثر برای برقراری صلح پایدار و عادلانه در یمن خبر داد و ابراز امیدواری کرد که در چارچوب آتش‌بس دو ماهه آتی تلاش شود. برای دستیابی به یک توافق جامع و فراگیر از جمله آتش بس پایدار، رفع کامل محاصره و تحریم اقتصادی، پرداخت حقوق کارگران، آزادی رفت و آمد در تمامی مسیرهای یمن، شروع به کار کمیته های نظامی، اقتصادی و سیاسی و استقرار مکانیسم های نظارت کامل برای اطمینان از اینکه تعهدات نقض نمی شوند.


انتهای پست/