حقیقت: پاسخ وزیر ورزش قانع کننده نبود/ ۵۵ میلیارد جداگانه به فدراسیون فوتبال اختصاص داده ایم/ پاسخگوی تاخیر در دریافت بودجه باشیم.


حقیقت: پاسخ وزیر ورزش قانع کننده نبود/ ۵۵ میلیارد جداگانه به فدراسیون فوتبال اختصاص داده ایم/ پاسخگوی تاخیر در دریافت بودجه باشیم.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: اگر وام 55 میلیاردی فدراسیون فوتبال زمان بر باشد، از طریق قوه قضائیه به موضوع رسیدگی می کنیم و برنامه و بودجه را اجرا می کنیم.


احمد راستینه در گفت وگو با خبرنگار ایلنا درباره حضور وزیر ورزش و جوانان در کمیسیون فرهنگی سایما گفت: سوال من از وزیر در خصوص استعفای وزیر ورزش و جوانان مورد موافقت ویژه نمایندگان مجلس قرار گرفت. صندوق حمایت از ورزشکاران و ایثارگران و همچنین در بحث اصلاح ساختار وزارت بر اساس قانون جدید که مقرر می‌دارد اول اسفند ماه سال 90 10 اردیبهشت 90 به تصویب سازمان استخدامی می‌رسد.


وی افزود: به ویژه در بحث ایجاد دبیرخانه توسعه ورزش در سراسر کشور، موضوع تغییرات در بحث ورزش حرفه ای در 30 خرداد 1401 در کمیسیونی که وزیر مطرح کرده بود، اما در مورد توسعه ورزش مطرح شد. “


سخنگوی کمیسیون فرهنگ مجلس شورای اسلامی گفت: در زمانی که سوالات این کمیسیون در صحن مجلس مطرح شد، گفت: در بحث و بررسی موضوع و ارجاع موضوع از کمیسیون به صحن نیازمند اصلاح هستیم. متاسفانه تاخیر در رسیدگی و ارجاع پرونده به دادگاه به دلیل تنوع و گستردگی موضوعات منطقه ای و ملی، کار را با مشکل مواجه کرده است. من معتقد نیستم که مسائل منطقه ای باید در سطح کمیسیون مطرح شود. ملاقات مسائل منطقه ای با وزیر برای رسیدگی به مسائل منطقه ای ضروری است و باید در آنجا مورد بررسی قرار گیرد. اگر در کمیسیون امور منطقه ای وقت بگذاریم، به دلیل کمبود وقت دچار مشکل می شویم، آن وقت مسائل ملی به تعویق می افتد.


راستینه در خصوص کمک بودجه جداگانه به فدراسیون فوتبال اذعان داشت: امسال در قالب بودجه 1401 315 میلیارد تومانی فوریت های چهاردهم به صورت وام از وزارت ورزش و جوانان به فدراسیون های مختلف اختصاص یافت. . با توجه به برگزاری جام جهانی 2022 قطر، فدراسیون فوتبال یکی از این فدراسیون ها است. در تبصره ۱۴ لایحه بودجه ۵۵ میلیارد برای حمایت از فوتبال دولتی پیش بینی شده است.


وی با اشاره به اهمیت پرداخت 55 میلیارد یورو بودجه تونس برای آماده سازی تیم ملی گفت: امیدوارم سازمان برنامه و بودجه این هفته و هفته آینده این هزینه را به فدراسیون فوتبال بازپرداخت کند. آخرین ها برای ما این اتفاق با آماده سازی تیم ملی می افتد که امید عزیزانمان است که بدون توجه به مسائل مالی می توانند سهم خود را در مسابقات آینده جام جهانی ایفا کنند و آماده باشند.


نماینده کمیسیون فرهنگ صیما خاطرنشان کرد: ما در کمیسیون فرهنگ با جدیت از وزیر ورزش و جوانان درخواست کردیم که پیگیر وصول این وام برنامه ریزی شده از سازمان برنامه و بودجه باشد. به خصوص اعتباری که از فدراسیون فوتبال در این هفته و هفته آینده دریافت شود. خیلی بد است که احساس می کنیم بودجه قابل توجهی برای واحد ملی وجود دارد اما به دلیل دریافت دیرهنگام در تهیه نمونه با مشکل مواجه هستیم. بنابراین درخواست ما از وزیر ورزش و جوانان این بود که برای دریافت هر چه سریعتر این درخواست اقدام کنند.


راستینه نسبت به تاخیر در دریافت این بودجه هشدار داد و گفت: این سوال را به طور جدی از برنامه و سازمان بودجه می پرسیم. در صورتی که پرداخت این وام زمان بر باشد و زمانی پرداخت شود که دیگر برای آماده سازی واحد ملی ارزشی نداشته باشد، از طریق مراجع قانونی با نمایش فعالیت از سازمان برنامه و بودجه به موضوع رسیدگی خواهیم کرد.


انتهای پست/