حسن صادقی: اولین انگیزه امام حسین برای قیام مقابله با بدعت های یزیدی بود.


حسن صادقی: اولین انگیزه امام حسین برای قیام مقابله با بدعت های یزیدی بود.

رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری اولین انگیزه قیام امام حسین (علیه السلام) را انگیزه دینی خواند و گفت: وقتی امام (ع) احساس کرد دین جدش در مسیر بدعت افتاده است، برخاست. علیه خلافت یزید برای جلوگیری از تحریف مکتب پیامبر(ص). به آرامی


به گزارش خبرنگار ایلنا، حسن صادقی در سومین شب از ماه محرم و در مراسم عزاداری امام حسین (علیه السلام) که در خانه کارگر برگزار شد، اظهار کرد: محرم ماهی است که در آن واقعه ای در تاریخ ثبت شده است تا آموزش داده شود. . انسانیت از خود درس است. خاطره ای به جا بگذار و به ما بیاموز که چگونه زندگی کنیم و چگونه بمیریم.


رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری با اشاره به تلاش دشمن برای لطمه زدن به جایگاه شیعیان افزود: توصیف شفاف و مستند قهرمانان نقش عاشورا بر عهده مداحان و سخنرانان تشییع است. ، به طوری که شخصیت های مذکور از گزند تحریف مصون می مانند.


وی در ادامه با اشاره به اینکه بنی امیه سعی داشتند قیام امام حسین (ع) را به انگیزه شخصی امام مرتبط کنند، تصریح کرد: مبلغان در مراسم عزاداری سعی می کنند دیدگاه های نسل های مختلف در جوامع شیعه و سنی را به اشتراک بگذارند. رهبر شهدا انسان آزاده و آزاد اندیشی می دانند، به آنها بگو.


صادقی با برشمردن ویژگی های قیام امام حسین(ع) افزود: اولین انگیزه قیام دینی بود و زمانی که امام معتقد بود دین جدش در مسیر بدعت افتاده است، برای جلوگیری از تحریف در مقابل خلافت ظالم یزید ایستاد. از مکتب نبوی


رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری یادآور شد: بنی امیه با تحمیل جنگ ها و توطئه های مختلف در دوران خلافت کوتاه ملا متقیان (ع) جامعه را از حکومت عادلانه و در نهایت از توطئه و جاسوسی محروم کردند. شهادت بنی امیه نماد عدالت شد


وی انگیزه دوم قیام امام حسین(ع) را انگیزه اجتماعی خواند و افزود: اولین دستگاه اطلاعاتی مهیب با سرکردگی معاویه و عمرو و عاص، حکومت شاه بیت را در مقابل جاسوسی و حکومت جامعه قرار داده بود. . از داخل آسیب دیده بود پیشرو بود


صادقی اصلاحات فرهنگی را سومین انگیزه قیام امام حسین (ع) برشمرد و گفت: آزادی بیان و اندیشه در این مدت به حالت تعلیق درآمد. انگیزه قیام امام چهارم (ع) را می توان سیاسی و نحوه اداره حکومت در دوره امویان دانست.


قائم مقام دبیر کل خانه کارگر در امور استان ها، انگیزه نهایی قیام حسین(ع) را انگیزه شخصی دانست و افزود: معاویه و یزید سعی کردند دلیل دوم را انگیزه اول امام حسین(ع) معرفی کنند. شورش اگرچه تنها دلیل حکومت امویان انگیزه شخصی آنها بود.


صادقی در خاتمه با اشاره به بیانات حضرت زینب(س) در مسجد شام گفت: سخنان پررنگ حضرت زینب(س) مستقیماً به توطئه های معاویه و یزید اشاره داشت و باعث شد که در همان ابتدا تحریف بی اثر شود.


انتهای پست/