حذف سهم مددجویان بهزیستی در نهضت ملی مسکن / نرخ سود صندوق مسکن از 18 درصد به 5 درصد کاهش یافت.


رئیس سازمان بهزیستی کشور ارکان توانمندسازی خانواده ها را مسکن، معیشت و اشتغال برشمرد و گفت: در این میان اشتغال مهمترین حلقه این زنجیره است و زمینه ساز استقلال و فرصت های خانوادگی است.

وی با اشاره به مزایای پیش بینی شده در تبصره های قانون بودجه برای اشتغال مددجویان گفت: اگرچه این فرصت ها فرصت های شغلی خوبی را فراهم می کند اما امسال با مشارکت شتاب دهنده ها در حال بررسی روش های پایداری هستیم. به دست خواهیم آورد.

قادری تعداد زیاد معلولیت های ناشی از سوانح و سوانح رانندگی را مورد اشاره قرار داد و گفت: متأسفانه از وام های اخذ شده از محل درآمد بیمه شخص ثالث برای رفاه بیشتر این معلولان کمکی صورت نمی گیرد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به ماموریت های مهم اورژانس اجتماعی در زمینه پیشگیری از بحران های فردی و خانوادگی گفت: لازم است اورژانس از اهمیت ویژه ای برخوردار باشد. که ما در تلاش برای حل آن هستیم.”

وی در خصوص وام های دارویی و سازماندهی سرانه نیز گفت: وام و تعرفه این موارد در اختیار ستاد مبارزه با مواد مخدر است و مشکلاتی را تحویل داده ایم که سرانه کافی نیست و با تاخیر اعطا می شود.

قادری تاکید کرد: مسئولیت انسانی و وجدانی داریم که سرانه این مراکز را تا حد امکان پایین نگه داریم که امیدواریم باعث بهبود و کاهش مشکلات مراکز غیردولتی شود.

رئیس سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: از سوی دیگر باید در نظر داشت که مراکز بهزیستی با نگاه انسان دوستانه و مسئولیت اجتماعی وارد خدمت شده اند و اگر نگاه صرفاً انتفاعی داشته باشند، آن نگاه است. اشتباه.”

وی در خصوص تغییر در صدور مجوز به موسسات و مراکز تحت نظارت گفت: باید شتاب دهنده و کانون رشد باشیم و از نهادهایی که با رویکردهای جدید و به روز نسبت به نیازها و روش ها کار می کنند، بخواهیم.

وی همچنین به موضوع مسکن مشتری اشاره کرد و گفت: برای خانوارهای دارای دو معلول و بیشتر 200 میلیون تن به مسکن شهری و 150 میلیون تن به مسکن روستایی از طریق بهزیستی اختصاص می یابد.

رئیس سازمان بهزیستی همچنین از حذف سهم مددجویان در نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت: درصد خدمات بانکی این بند برای مددجویان بهزیستی از 18 درصد به 5 درصد تغییر می کند که ارتقای بسیار خوبی برای مددجویان بهزیستی است. مددجویان در نهضت ملی مسکن صاحب خانه شوند.

وی با اشاره به تلاش و تلاش همسران و مادران معلولان و آسیب دیدگان آنها گفت:

قادری از قول وزارتخانه به عنوان یکی از راهکارهای مشارکت خیران برای تامین رفاه و معیشت مددجویان یاد کرد و گفت: باید با حضور در این بخش و داوطلب شدن برای مددجویان، اطمینان حاصل کنیم که خیرین مؤمن به عهد خود عمل کنند. در زندگی خود با خدا عهد بنویسید.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با یادآوری زحمات ورزشکاران دارای معلولیت در حوزه ورزش قهرمانی گفت: این عزیزان برای رسیدن به مسئولان ارشد ورزشی زحمات و تلاش زیادی دارند و جای تقدیر و تشکر دارند. جشن گرفتن.

وی همچنین شناخت نخبگان دارای معلولیت را از جمله برنامه های بهزیستی عنوان کرد و گفت: تمامی افراد نخبه در عرصه های دینی، علمی، ورزشی و هنری مورد احترام هستند.

قادری همچنین توسعه بانک اطلاعاتی جامع و توانمند مشتریان را یکی از برنامه های این موسسه دانست و گفت: «باید «دوران جدیدی» داشته باشیم که مشتریان موفق را به جامعه معرفی کند و قابلیت های آنها را به عنوان ابزاری برای رفاه ثروت افزایش دهد. ” روحیه توانمندسازی را در بین سایر مشتریان ایجاد کنید.

رئیس سازمان بهزیستی کشور در خاتمه از بررسی و بازنگری یارانه های پرداختی برای نگهداری از افراد دارای معلولیت در مراکز و منازل خبر داد و گفت: از نظر ما این کمک هزینه باید بیشتر برای خانواده باشد تا افراد مبتلا معلولان نزد خانواده‌هایشان نگهداری می‌شوند.»