جو بایدن روابط ویژه انگلیس و آمریکا را خراب کرد.


بایدن در سخنرانی افتتاحیه خود در 20 ژانویه گفت: “ما اتحاد خود را احیا کرده و بار دیگر با جهان ارتباط برقرار خواهیم کرد. در 4 فوریه ، او گفت: “آمریکا بازگشت. دیپلماسی به مرکز سیاست خارجی ما بازگشته است. “

علیرغم چنین وعده های بزرگی مبنی بر اینکه او متحدان آمریکا را دوباره بزرگ خواهد کرد ، فاجعه اولیه احمقانه و در حال حاضر مرگبار افغان بایدن روابط بین المللی آمریکا را به گونه ای تغییر داده است که گویی MOAB ، به ویژه بهترین دوست آمریکا در خارج ، اتمی شده است.

بایدن به روابط ویژه بین انگلیس و ایالات متحده حمله کرد.

ایالات متحده و بریتانیا از زمان ناپدید شدن خاطرات جنگ 1812 BFF بوده اند. ایالات متحده و بریتانیا به طور مشترک قیصر ویلهلم دوم ، آدولف هیتلر و جانشین جوزف استالین ، القاعده و شرکت را شکست دادند. عمو سام با افتخار در کنار جان فایر در خارج از کشور ایده آل مشترکی با تحسین انگلیسی زبان ایجاد کرد.

بایدن همچنین محبت محبتی را که دونالد جی ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا به نخست وزیر بوریس جانسون داشت ، به ارث برده است. یک زن و شوهر محافظه کار با موهای بلوند چشمگیر ، رابطه ای خوش بین و سازنده با روحیه برادر/برادر دوست داشتنی داشتند. پرزیدنت ترامپ در آستانه هفتاد و پنجمین سالگرد روز D ، از سفر بسیار موفقی به انگلیس دیدن کرد. ملکه الیزابت دوم از او به گرمی استقبال کرد.

بوریس جانسون ، نخست وزیر بریتانیا ، در جریان ورود رسمی سران سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) 2019 با دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا دست می دهد.
بوریس جانسون ، نخست وزیر بریتانیا ، در جریان ورود رسمی سران سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) 2019 با دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا دست می دهد.
فرانسیسکو سکو / AP

بایدن همه اینها را روی زانوهای لرزانش شکست.

جیک سالیوان ، مشاور امنیت ملی این را در مورد بایدن در 17 اوت ، سه روز پس از فروپاشی کابل گفت. خروج بایدن شامل نخست وزیر جانسون بود که بارها با بایدن تماس گرفت اما هیچ گاه به مدت 36 ساعت شگفت انگیز پاسخ نداد و بدون تماس با او تماس گرفت. در واقع بایدن حدود سه ساعت پس از اظهارات شرم آور سالیوان به تماس تلفنی جانسون پاسخ داد.

چقدر راحت.

عدم برقراری ارتباط بایدن با انگلیس به ارتش آمریکا نیز کشیده شد. استیو سوینفورد در روزنامه لندن تایمز نوشت: «ارشد [British] زمان خروج از آنجا تیره و تار بود ، زیرا فرماندهان نظامی در بحث های عمده بین ایالات متحده و طالبان شرکت نکردند. “

خشم دو حزبی در سراسر امواج گوش آمریکاییانی را که انگلیس را دوست دارند به همان اندازه که دهان کسانی را که عاشق آمریکا هستند آسیب می زند.

جو بایدن ، رئیس جمهور آمریکا با شنیدن س questionsالات مربوط به بمب گذاری در فرودگاه کابل مکث می کند.
رئیس جمهور جو بایدن با شنیدن س questionsالات مربوط به بمب گذاری در فرودگاه کابل مکث می کند.
ایوان بوچ/AP

نخست وزیر سابق بریتانیا تونی بلر از حزب کارگر در 21 آگوست نوشت: “ترک افغانستان و مردم آن غم انگیز ، خطرناک و غیر ضروری است ، نه به نفع آنها و نه به نفع ما.” “بلر اضافه شد. او مشاهده کرد که بایدن” تحت شعار احمقانه سیاسی پایان دادن به “جنگ ابدی” عقب نشینی کرد … ما این کار را با تشویق همه گروه های جهادی در سراسر جهان انجام دادیم. “

یکی از وزیران کابینه بریتانیا به روزنامه تایمز گفت: “ایالات متحده همچنان مهمترین متحد ما است ، اما تا حدی مهمترین متحد ما نیست.”

وزیر امور خارجه دیگر گفت: “آمریکا باید لگد زده و فریاد می کشید و به جنگ جهانی اول کشانده می شد.” آنها در اواخر جنگ جهانی دوم ظاهر شدند و اکنون از افغانستان فرار می کنند. “

این تنش نادر انگلیسی-آمریکایی که توسط بایدن دامن زده است حتی نیروهای زمینی آمریکا و انگلیس را در افغانستان آلوده کرده است.

تیم مارشال ، روزنامه نگار بریتانیایی واکنش ، روز یکشنبه گفت: “هنگامی که آمریکایی ها در تاریکی از پایگاه هوایی بگرام خارج شدند ، متحدان کور شده بودند و از تسریع خروج از هواپیما بی خبر بودند.”

بعداً ، به گفته مارشال ، بین افسر ارشد گردان دوم هنگ چتربازی بریتانیا و فرمانده عالی لشکر 82 هوابرد ایالات متحده “گرمای سوزاننده” وجود داشت.

سربازان انگلیسی در 26 آگوست 2021 در خارج از هتل بارون در جاده منتهی به دروازه ابی در کابل ، افغانستان نگهبانی می دهند.
سربازان انگلیسی در 26 آگوست 2021 در خارج از هتل بارون در جاده منتهی به دروازه ابی در کابل ، افغانستان نگهبانی می دهند.
لس آنجلس تایمز از طریق گتی ایماژ

“سرهنگ مارشال گزارش داد ، ژنرال کریستوفر دوناهو از لشکر 82 هوابرد به افسران انگلیسی دستور داده است که عملیات خارج از حصار اطراف فرودگاه را متوقف کنند زیرا این امر باعث شرمندگی آمریکایی ها و خشم طالبان شده است. “گفته می شود این مکالمه زمانی پایان یافت که سرگرد بریتانیایی به سرگرد” بد مرد “و افسر ارشد بریتانیایی به آمریکایی ها گفت” خفه شو! “

جو بایدن بهترین رفاقت آمریکا را در مدت زمان بی سابقه خراب کرد.

7 ماه در آینده ، 41 ماه در آینده.

دیدگاهتان را بنویسید