جوهر رفاه

آراویند شیارامان

در مقاله چرا تناسب اندام جوهره سلامت عمومی است، نویسنده آراویند شیارمان با صحبت در مورد اینکه تناسب اندام واقعی چیست، شروع می کند. او می گوید که بودن در تناسب اندام اصلاً سخت نیست. و شما نمی توانید با نگاه کردن به کسی در مورد تناسب اندام یک فرد قضاوت کنید. کسی که از بیرون خوش اندام به نظر می رسد می تواند از درون بسیار نامناسب باشد. چیزی بیشتر از این در آن وجود دارد. به عنوان مثال سلامت قلب شما. این جزء احتمالاً یکی از مهمترین جنبه های رفاه عمومی است. این به این دلیل است که قلب شما به چیزهای زیادی در بدن شما متصل است. با داشتن قلب سالم، ظرفیت ریه های خود را افزایش می دهید، استخوان های قوی تر، ماهیچه های قوی تری دارید و کارهای دیگری مانند کاهش وزن انجام می دهید. بنابراین وقتی قلب سالمی دارید، در راه رسیدن به بدنی سالم هستید.

آراویند در ادامه از وسواس تناسب اندام می گوید. او خاطرنشان می کند که تعریف تناسب اندام در واقع توانایی انجام کارهای روزانه است. یعنی بدون اینکه زود خسته بشی. در حالی که در گذشته این مشکلی نبود، اخیراً خسته شدن از کارهای روزمره بسیار رایج شده است. به همین دلیل است که تناسب اندام بسیار محبوب شده است. فقدان ورزش و بیماری های سبک زندگی به این واقعیت کمک کرده است که افراد بیشتری در مورد تناسب اندام صحبت می کنند. افراد بیشتر و بیشتری باید راه هایی برای تغییر زندگی خود بیابند تا سلامت خود را بهبود بخشند.

چرا تناسب اندام اینقدر مهم است؟ به دلیل سبک زندگی کم تحرک که امروزه بسیار رایج است، منجر به افزایش بیماری ها شده است. در حالی که بسیاری از مردم اهمیت فعال ماندن را می دانند، بسیاری از مردم به دلیل سبک زندگی پرمشغله خود نمی توانند. با کار و تشکیل خانواده، تناسب اندام متوقف شد. اما بسیار مهم است که همه بایستند و به اطراف حرکت کنند. بیماری قلبی علت اصلی مرگ و میر است. مواردی مانند سکته مغزی و دیابت همگی با سبک زندگی بی تحرک مرتبط هستند. برای پیشگیری از این بیماری ها، ورزش کنید و تا حد امکان فعال باشید!

تناسب اندام بودن فواید فیزیکی دارد. در حالی که حفظ وزن سالم و پیشگیری از بیماری مهم است، تناسب اندام مزایای روانی نیز دارد. هورمون اندورفین در واقع در حین ورزش ترشح می شود. اینها هورمون های احساس خوب هستند. از آنجایی که اینها در حین ورزش آزاد می شوند، خلق و خوی شما افزایش می یابد. با افزایش اندورفین، در واقع می تواند به مبارزه با افسردگی، اضطراب و اعتماد به نفس ضعیف کمک کند!

رژیم لاغری سریع