جوجه های زنده نجات یافته از سیل به کشتارگاه فرستاده می شوند


جوجه های زنده نجات یافته از سیل به کشتارگاه فرستاده می شوند

با هماهنگی و نظارت دامپزشکی، جوجه های زنده و سالم در واحدهای غرقاب شده از یکدیگر جدا و به کشتارگاه فرستاده می شوند.


به گزارش ایلنا، به نقل از روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، پس از بارش شدید باران و جاری شدن سیل در برخی استان ها که به برخی از تاسیسات تولیدی در بخش کشاورزی از جمله زنبورداری، دام، طیور، آبزی پروری، باغات و مزارع خسارت وارد کرد. قاعدتاً کلیه محصولات زراعی و باغی در معرض خسارت و تلفات نیستند. همچنین برای واحدهای دامداری تمامی دام و مرغ واحدهای مرغداری معدوم نشد. در ادامه و به منظور رسیدگی بهتر به موضوع با نظارت و مساعدت همکاران دامپزشکی در مزارع، مزارع طیور زنده را از طیور مرده جدا کرده و بلافاصله اقدام به ارسال آنها به کشتارگاه کردند.


این در حالی است که در فضای مجازی، کلیپی از کشتارگاهی در استان اصفهان با جوجه های پوشیده از آثار گل و لای ناشی از سیل و تصاویری از بی حرکتی آنها در میانبر ویدیویی، شبهه هایی را در میان برخی بدبینان برانگیخته است. ; روند طبیعی ناشی از شوک زدن جوجه ها قبل از ذبح اسلامی است و لازم به ذکر است که کشتار این جوجه ها با حضور ناظر اسلامی مستقر در کشتارگاه انجام شده است.


بنابراین، تمامی ادعاها مبنی بر عرضه مرغ مرده به کشتارگاه اساسا تکذیب می شود. ضمناً نگهداری جوجه های زنده سیل زده در شرایطی که امکان نگهداری آنها در محیطی با مکان های آسیب دیده غیرممکن باشد از نظر منطقی و اقتصادی واقع بینانه نیست و از ترحم و میل به جوجه های زنده و سالم دوری می کند.انتهای پیام/