جنبه های مثبت ادامه کار از راه دور پس از همه گیری: ارزیابی


با توجه به وضعیت کنونی همه گیری کووید -19 ، بسیاری از مردم از راه دور برای جلوگیری از شیوع ویروس کار می کنند. با ادامه کار از راه دور ، کارفرمایان می توانند مزایای حفظ وضعیت کار در خانه را مشاهده کنند. به همین دلیل است که می پرسیم آیا کار از راه دور به جای یک استثنا به یک هنجار تبدیل می شود؟

مزایای کار از راه دور مداوم

کار از راه دور تعدادی مزایا و معایب دارد ، بنابراین اگر در حال حاضر در این وضعیت هستید ، مهم است که آنها را با دقت بسنجید. برخی از مزایای آن عبارتند از:

صرفه جویی در فضای اداری

یکی از مهمترین مزایای کارفرمایان ، صرفه جویی در فضای اداری و هزینه های اضافی ناشی از آن است. هنگامی که کارمندان همیشه دفتر کار ندارند ، کارفرمایان می توانند به طور بالقوه در هزینه اجاره ، برق ، گرمایش و سرمایش ، خطوط تلفن و سایر ملزومات یک دفتر سنتی صرفه جویی کنند. این بدان معنا نیست که کارفرمایان نباید برای کارمندانی که از منابع خود در خانه استفاده می کنند ، حقوق یا دستمزد دریافت کنند. با این حال ، مبلغی که به کارکنان پرداخت می شود اغلب بسیار کمتر از هزینه دفاتر است.

سفر کمتر

مزیت دیگر ادامه کار از راه دور پس از همه گیری ، کاهش تعداد افرادی است که در جاده ها تردد می کنند. به طور متوسط ​​، کارکنان روزانه تقریباً یک ساعت رفت و آمد می کنند. در عوض ، آنها می توانند آن زمان را به پروژه های کاری و سایر فعالیت های مرتبط با کار اختصاص دهند.

همچنین باید تاثیرات زیست محیطی کاهش رفت و آمد را در نظر بگیرید. هرچه تعداد وسایل نقلیه کمتری در جاده وجود داشته باشد ، به دلیل کاهش آلایندگی ، کیفیت هوا برای همه بهتر خواهد بود. زمان کمتر در جاده ها همچنین هزینه های نگهداری خودرو ، بنزین و موارد مشابه را کاهش می دهد.

بهره وری بیشتر

برخی از کارکنان ممکن است هنگام کار در خانه بهره وری بیشتری داشته باشند. مطالعاتی وجود دارد که 13 درصد افزایش بهره وری را برای کارکنانی که در خانه کار می کنند ، نشان می دهد. دلیل افزایش بهره وری را می توان به تعطیلات کمتر ، انجام کارهای بیشتر در دقیقه ، حواس پرتی کمتر و استراحت کمتر اشاره کرد.

حفظ را افزایش دهید

کار از راه دور همچنین می تواند به بهبود نرخ نگهداری شرکت کمک کند. این اغلب به دلیل افزایش رضایت کارکنان است. بسیاری از کارکنان آنقدر از توانایی کار در خانه قدردانی می کنند که به شغلی که مجبور به کار در یک دفتر هستند ، نمی روند. این حفظ بهتر باعث صرفه جویی در هزینه های استخدام و آموزش می شود. در بسیاری از موارد ، کار از راه دور هم برای کارفرمایان و هم برای کارکنان مفید است.

معایب کار مداوم از راه دور

اگرچه کار از راه دور نکات مثبت زیادی دارد ، اما معایبی نیز دارد. در اینجا برخی از موارد منفی وجود دارد:

نظارت بر بهره وری دشوار است

یکی از مشکلاتی که برخی از کارفرمایان ممکن است داشته باشند این است که ناتوانی در نظارت بر بهره وری را به همان روشی که با کارمندان در محل انجام می دهند ، ندارند. با این حال ، این تا حد زیادی به ماهیت تجارت بستگی دارد. اگر اکثر کارهای یک شرکت به صورت خودکار یا ثبت شده در سیستم کامپیوتری نباشد ، تشخیص اینکه آیا کارکنان در واقع کار خود را بدون مدیریت کوچک استرس زا انجام می دهند ، دشوار است. همه افراد نمی توانند وظایف خود را بدون آموزش مستقیم انجام دهند ، که می تواند میزان کار انجام شده در یک روز را کاهش دهد. همچنین باید خطاهای احتمالی و زمان اضافی لازم برای رفع آنها را در نظر بگیرید.

احساس انزوا

بسیاری از افراد طوری برنامه ریزی نشده اند که بدون دیگران کار کنند. کسانی که بیشتر رفت و آمد دارند می توانند در یک محیط اداری معمولی رشد کنند و بتوانند در طول روز شخصاً با همکاران خود صحبت کنند. اگر شما در این دسته از تیپ های شخصیتی قرار می گیرید ، ممکن است در کار از راه دور بیشتر از دیگران مشکل داشته باشید.

کار اضافی برای کارکنان در محل

در برخی صنایع ، همه نمی توانند شغل خود را به خانه ببرند. به همین دلیل ، برخی از کارکنان ممکن است نیاز به ماندن در محل و برخی دیگر از راه دور کار کنند. کسانی که در محل کار می کنند ممکن است مجبور شوند وظایف دیگری را انجام دهند ، مانند تحویل وسایل یا اسناد برای کسانی که از خانه کار می کنند. هنگامی که کارکنان در محل مجبور به انجام کارهای اضافی هستند ، روز خود را تمدید می کنند و زمان کمتری برای انجام وظایف عادی خود دارند.

نتیجه

ممکن است شرکت های بیشتری تصمیم بگیرند که کار از راه دور برای آنها وضعیت بهتری است و پس از پایان همه گیری و فاصله گذاری اجتماعی ادامه می یابد. COVID-19 می تواند تأثیر ماندگاری بر نحوه عملکرد مشاغل در سالهای آینده داشته باشد.

برچسب ها: کووید -19 ، از راه دور ، رفاهدیدگاهتان را بنویسید