جلسه شورای سیاست گذاری جشنواره تئاتر فجر با حضور وزیر برگزار شد


جلسه شورای سیاست گذاری جشنواره تئاتر فجر با حضور وزیر برگزار شد

وزیر آموزش و پرورش در جلسه سیاست گذاری چهل و یکمین جشنواره تئاتر فجره گفت: حمایت از استعدادهای جوان و بهره برداری از ظرفیت عظیم آنها برای تقویت حوزه تولید محتوا به تحول تئاتر کشور کمک می کند.


به گزارش ایلنا، محمدمهدی اسماعیلی (وزیر مدیریت) در اولین جلسه شورای سیاستگذاری چهل و یکمین جشنواره تئاتر فجر با اشاره به تلاش جدی وزارت فرهنگ در دولت مردمی برای اعتلای عرصه تئاتر افزود: ساختمان وزارت فرهنگ تحولات جدی در عرصه تئاتر در کشور ایجاد خواهد کرد که برای تحقق این امر باید علاوه بر توجه جدی به مقوله زیرساختی، اقدامات و فعالیت های مناسبی نیز مهیا شود. .


وی با اشاره به بازدیدهای اخیر از مجموعه تئاتر شهر و تالار سنگلج، یکی از رویکردهای اصلی وزارت فرهنگ را مرمت و نگهداری مجموعه های قدیمی و احداث سالن های فرهنگی و هنری مدرن در شهرهای مختلف کشور دانست. .


رئیس حوزه هنری بر تقویت حوزه «تولید محتوا» در حوزه تئاتر تاکید کرد و خاطرنشان کرد: تحول بنیادینی که در این حوزه به دنبال آن هستیم، نیازمند توجه ویژه به تقویت «تولید محتوا» است. بخشی که از استعدادهای جوان حمایت می کند و از ظرفیت ها استفاده می کند.برای تقویت بخش تولید محتوا، تئاتر دولتی شیفت ارتقا می یابد.


اسماعیلی با اشاره به اینکه حضور دو معاون در شورای سیاستگذاری جشنواره تئاتر فجره می تواند منشأ اقدامات مثمر ثمری برای تقویت حوزه ملی تئاتر باشد، گفت: جلسات شورای سیاست گذاری تئاتر فجره نه تنها جنبه فرماندهی دارد، بلکه همچنین رویدادهای منظم در جلسات به دنبال تقویت نقش نظارت و توسعه هستند ما این شورا هستیم.


لازم به ذکر است در اولین جلسه شورای سیاسی چهل و یکمین جشنواره تئاتر فجر که با حضور محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و محمود سالاری معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، مصوب شد. این شورا توسط وزیر فرهنگ معرفی شد.


بر اساس آن غلامرضا منتظری و بیژن نوباوه از اعضای شورای اسلامی مجلس، ایرج راد، مینا باقری، کاظم نظری، حسین مصافیر آستانه، تاجبخش فنائیان، کروش زارعی و علی منتظری اعضای شورای سیاستگذاری چهل و یکمین تئاتر فجر هستند. جشنواره.


انتهای پست/