جزئیات خدمات پزشکی حج تمتع 1401


جزئیات خدمات پزشکی حج تمتع 1401

رئیس مرکز پزشکی حج وزارت با اشاره به خدمات درمانی ارائه شده در حج امسال، جزئیات آماری این خدمات را اعلام کرد.


به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی سازمان حج و زیارت؛ سید علی مرعشی در خصوص خدمات درمانی ارائه شده در ایام حج امسال گفت: از ابتدای عملیات حج در مجموع 14 هزار و 100 ویزیت تخصصی از زائران ایرانی انجام شده و همچنین 464 مورد بستری در قالب پذیرش اورژانس، آقایان. . و بیماری های داخلی زنان و بخش CCU وجود داشته است.


وی افزود: 8 هزار و 972 مورد خدمات پاراکلینیکی شامل معاینه، رادیولوژی، سونوگرافی و اکوکاردیوگرافی به زائران ارائه شده است.


مرعشی تصریح کرد: بیمارستان و درمانگاه مرکز پزشکی حج و زیارت در حج امسال 35 هزار و 429 مورد خدمات پرستاری شامل نوار قلب، قند و فشار خون، گچ گیری، تزریق، پانسمان، سرم درمانی، جراحی و بخیه ارائه کرد. .


رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت تعداد نسخه های درمانگاه های حج را 67 هزار و 887 نسخه و تعداد نسخه های داروخانه های بیمارستانی را 12 هزار و 308 نسخه اعلام کرد، انتقال به شهرهای مدینه، جده و ایران، انتقال به بیمارستان عربستان، ویزیت دیالیز. بیماران در بیمارستان عربستان سعودی و درخواست موبایل آی سی یو انجام می شود.


دکتر. مرعشی از مراجعه 72 هزار و 145 بیمار به این درمانگاه خبر داد و گفت: متاسفانه در موسم حج 1401 2 زائر زن و 1 زائر مرد فوت کردند.


وی در پایان به تشریح اقدامات و دستورالعمل های رعایت مسائل بهداشتی و درمانی و خدمات درمانی پرداخت.


انتهای پست/