جذب 60 دانشجوی حفاظت محیط زیست از امسال


جذب 60 دانشجوی حفاظت محیط زیست از امسال

رئیس مرکز آموزش و پرورش محیط زیست نماینده آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست از راه اندازی دوره حفاظت محیط زیست در دو باغ زمستانی کاردانش در استان های خوزستان و فارس خبر داد.


به گزارش ایلنا، «زیادالدین الماسی» در همایش منطقه ای مدیران ملی حفاظت محیط زیست اظهار کرد: امسال 60 دانش آموز مستعد در صنایع مرتبط و حفاظت محیط زیست در استان های خوزستان و فارس به تدریج جذب می شوند. و بر حسب نیاز در سایر استانها هر چند شاهد آغاز این عرصه از کار و دانش هستند.


وی لزوم برگزاری دوره های آموزشی بیشتر برای جنگلبانان را یادآور شد و خاطرنشان کرد: همانطور که یک سرباز برای دو سال خدمت سه ماه آموزش می بیند، جنگلبان ما نیز باید دوره های آموزشی مختلف را برای 30 سال خدمت بگذراند نه دو هفته. . آموزش را سازماندهی کنید و نگهبان محیط زیست را به مدت 30 سال تنها بگذارید.


رئیس مرکز آموزش و پرورش محیط زیست تصریح کرد: اگرچه در هنگام صدور مدرک برای فارغ التحصیلان این رشته تعهد شغلی نخواهیم داشت، اما این کارآموزان در اولویت قرار می گیرند. برای کار در حفاظت از محیط زیست


الماسی تصریح کرد: آموزش و پرورش باید همه زیرساخت ها را برای برگزاری این دوره های شغلی و دانشی فراهم کند و ما فقط برای دوره های تخصصی مانند نقشه خوانی، جی پی اس و غیره به تامین نیروی متخصص خواهیم پرداخت.


وی بیان کرد: سازمان اداری و استخدامی کشور به این سازمان قول جذب سالانه 100 محیط بان را داده است، اما مراقب هستیم که این دوره های کاری و دانشی را با توجه به نیاز شهرستان ها برای صدور مدرک حفاظت محیط زیست برگزار کنیم تا تعداد بیشتری از افراد مورد استفاده قرار گیرند. در این زمینه جذاب نباشید.


رئیس مرکز آموزش و پرورش محیط زیست با اشاره به اجباری شدن دوره آموزش محیط زیست در 10 دانشگاه دولتی گفت: نباید این جایگاه را در دانشگاه ها از دست بدهیم بلکه بهتر است آن را تقویت کنیم این رشته و استفاده از اساتید مجرب باید در سایر دانشگاه ها نیز به عنوان یک درس اجباری یا اختیاری در زمینه آگاهی زیست محیطی برای دانشجویان ارائه شود.


الماسی افزود: درس انسان و محیط زیست برای دانش آموزان مقطع متوسطه در نظر گرفته شده است و با تعامل آموزش و پرورش سعی می شود در سایر دوره های آموزشی نیز مباحث زیست محیطی لحاظ شود.


وی از برگزاری برنامه های آموزشی متنوع با توجه به مخاطرات زیست محیطی استان ها خبر داد و اظهار داشت: با توجه به اینکه در کشور شاهد مخاطرات زیست محیطی زیادی از کم آبی و خشکسالی گرفته تا ریزگردها، گرم شدن محیط زیست و غیره هستیم. باید در استان ها و مناطق باشیم می توانیم شاهد برگزاری دوره های آموزشی و راهکارهای موثر مستمر برای کاهش آسیب های زیست محیطی در کشورهای مختلف باشیم.


رئیس مرکز آموزش و پرورش محیط زیست معاونت آموزش و پرورش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست اعمال سیاست های بخش و شاخه را مخرب ترین رکن محیط زیست عنوان کرد و گفت: باید به سمت سازمان های آموزشی حرکت کنیم. کارکنان و تربیت پرسنل مجرب همانطور که در سند آمده است تحول معاونت آموزشی و مشارکت مردمی این رویکردها مد نظر است.


الماسی از بهره برداری 5 مرکز آموزش منطقه ای در کرج، لرستان، ماهشهر، رامسر و هرمزگان خبر داد و اعلام کرد: علاوه بر این مراکز آموزش منطقه ای، چهار اتاق فکر تخصصی محیط زیست نیز ایجاد شده است.


انتهای پست/