ثبت 80 گزارش مردمی ساختمان های ناایمن در اولین روز احضار دادستان کل کشور


ثبت 80 گزارش مردمی ساختمان های ناایمن در اولین روز احضار دادستان کل کشور

معاون حقوقی دادستان کل کشور از ثبت 80 گزارش مردمی ساختمان های ناایمن در سایت دادستانی کل کشور خبر داد.


به گزارش ایلنا، معاون قضایی دادستان کل کشور در غلامعباس تورکی در بازدید از پارک فناوری پردیس در جمع خبرنگاران گفت: امروز از چند شرکت دانش بنیان در پارک فناوری پردیس بازدید و با مدیران این شرکت ها گفتگو کردیم.


وی افزود: در این بازدید اعلام کردیم که شرکت های دانش بنیان می توانند مشکلات و موانع توسعه خود را گزارش دهند؛ همچنین آمادگی خود را برای استقرار تعدادی از همکاران قضات در شهرستان و رفع مشکلات حقوقی اینها اعلام کردیم. شرکت های دانش بنیان و انجام اقدامات قانونی لازم.


معاون دادستان کل کشور گفت: در دادستانی کل کشور و معاونت دادستانی کل کشور وظیفه داریم حقوق همه اقشار به ویژه نخبگان و جوامع فعال در این حوزه را استیفا کنیم.


وی در ادامه خاطرنشان کرد: مباحث پنجره واحد، یکپارچه سازی بانک های اطلاعاتی و تسهیل در فرآیند اطلاعاتی مطرح شد.


ترکی با تاکید بر اینکه تمرکز توسعه پایدار بر فناوری های نوین است، گفت: متقاضیان می توانند درخواست ها و نگرانی های شرکت های دانش بنیان را در سایت دادستان کل کشور ثبت کنند و ما به صورت روزانه این موضوع را پیگیری خواهیم کرد.


وی با اشاره به چالش های کنونی کشور گفت: با استفاده از ظرفیت های دانش بنیان می توان به چالش های موجود رسیدگی کرد. این مشکلات شامل خام فروشی، وصول دستمزدهای دولتی و چالش های سیستم های بانکی، بیمه ای و مالیاتی است.


معاون حقوقی دادستان کل کشور خاطرنشان کرد: معتقدیم شرکت‌های دانش‌بنیان باید بخشی از محوریت و تمرکز بر موضوعات علوم انسانی باشند؛ چرا که به نظر می‌رسد بیشتر فعالیت‌ها و تمرکز آن‌ها در حوزه‌های صنعتی، پزشکی، ژنتیک و مواردی از این دست باشد.


وی با تاکید بر اینکه خلاءهایی در حوزه علوم انسانی کشور، حکمرانی خوب و اصلاح زنجیره توزیع و تامین وجود دارد که با ظرفیت شرکت های دانش بنیان می توان آن را پر کرد، گفت: از فناوری های نوین برای مبارزه با فساد، کاهش دخالت های مدیریتی و طلا امضا استفاده شده است. نیاز به افزایش سرمایه گذاری شرکت های دانش بنیان در این حوزه ها وجود دارد. لذا از عزیزان فعال در این زمینه تقاضا داریم به این موارد توجه داشته باشند و در چالش های اصلی کشور تلاش بیشتری کنند تا شاهد خدمات بهتر و بیشتر در سیستم مدیریت دولتی باشیم.


ترکی در تشریح نحوه ارتباط دادستانی کل کشور با مردم گفت: مردم می توانند با مراجعه به سایت دادستانی کل درخواست های خود را مطرح کنند و به صورت روزانه به این درخواست ها رسیدگی می شود به عنوان مثال در مورد ساختمان های ناایمن درخواست کردیم. مردم.” ساختمان های ناایمن را به ما گزارش دهید. در روز اول احضار، 80 گزارش در سایت دادستانی کل بارگذاری شد. به همین دلیل است که مردم مشکلات و چالش های کشور را به عنوان چشم و ناظر به حساب می آورند و به ما می دهند.


انتهای پیام/