تکواندو قهرمانی آسیا؛ 10 مدال رنگی تیم ملی پومسه ایران از چانچئون


تکواندو قهرمانی آسیا؛  10 مدال رنگی تیم ملی پومسه ایران از چانچئون

تیم ملی کشورمان در هفتمین دوره مسابقات تکواندو قهرمانی آسیا در بخش پومسه یک مدال طلا، شش نقره و سه برنز کسب کرد.


به گزارش ایلنا، هفتمین دوره مسابقات پومسه قهرمانی مسابقات تکواندو قهرمانی آسیا که با حضور 157 تکواندوکار از 34 کشور جهان برگزار شد، امروز پنجشنبه دوم تیرماه 1401 در سالن هوبان شهر چانگچون کره جنوبی برگزار شد.


تیم ملی پوکه کشورمان متشکل از: علی نادعلی نجف آبادی، مرتضی زنده دل، نادر خدامرادی، امیررضا مهربان، علی سهرابی، یاسین زندی، حسین بهشتی، اکبر فروزان، مرجان سلحشوری، مهسا صادقی، مرجان تاجی، سیدهاس یاسوم و بانوان این تیم هستند. این مسابقات و پومسه به دست آورد طلا، 6 نقره و 3 برنز بود.


در تیم دونفره بالای 30 سال بهشتی و فرهمندا پارسا ابتدا با 7.50 امتیاز مقابل قطر به برتری رسیدند و سپس با غلبه بر کائو، لو و والت در تایپه چین به مدال طلا دست یافتند.


یاسمین لیمیمیچی در بخش ابتکاری و در رده سنی بالای 17 سال در بخش پومسه هفتمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا به مدال برنز دست یافت. در یک گروه هشت نفره، لیموچی با قزاقستان، چین تایپه، ژاپن، فیلیپین، کره جنوبی، تایلند و ویتنام دیدار کرد و امتیاز 6.80 را کسب کرد. Jehs Uncha از کره جنوبی اول شد و Jana Dominika Oliva از فیلیپینی دوم شد.


مرتضی زنده دل در بخش ابتکاری و رده سنی بالای 18 سال با پومسه روهای از تایپه، فیلیپین، فیلیپین، ژاپن، کره جنوبی، تایلند و ویتنام شروع کرد و در نهایت با تایلند با امتیاز 7.10 به مدال برنز دست یافت. . مقام دوم به جین هون هانس از کره جنوبی رسید و دارجون ونرابل فیلیپینی پس از آن قرار گرفت.


جاسین زندی نیز در مرحله یک چهارم نهایی مقابل حریف هنگ کنگی در بخش استاندارد و در رده سنی 18 تا 30 سال تنها با اختلاف 2 درصد و 7.68 امتیاز متوقف شد. و از کسب مدال برنز راضی بود.


علی نادعلی، خوزه بهشتی و اکبر فروزان در رده 3 نفره تیمی و بالای 30 سال به مصاف کره جنوبی رفتند و با 7.55 امتیاز به نشان ارزشمند نقره دست یافتند.


علی نادعلی نیز پس از استراحت در مرحله یک چهارم نهایی با امتیاز 7.60 در انفرادی بالای 30 سال پیروز شد. ملی پوش پومسه کشورمان در فینال مقابل عثمان بولارس قطر با امتیاز 7.74 به برتری رسید و با 7.62 امتیاز مقابل ججو اوکا جان از کره جنوبی به مدال نقره دست یافت. آویزان شد.


در رده انفرادی زیر 30 سال مرجان سلحشوری که با پیروزی مقابل «پاراباتی» از نپال به فینال راه یافت، سرانجام «سئونگ مین یو» از کره جنوبی را کنار گذاشت و به مدال نقره رسید.


برای بانوان بالای 30 سال، آتوسا فرهمند در فینال مدال نقره، 7.57 امتیاز به یوگنی کانگ از کره جنوبی از دست داد.


نادر هدمرادی در رده انفرادی زیر 65 سال نیز با غلبه بر رستم اکبری از افغانستان به فینال رسید و در این مرحله “کیونگ او سئو” از کره جنوبی را با صد امتیاز واگذار کرد و به مدال نقره رسید. هدمرادی اردیبهشت ماه امسال مقابل همین حریف کره ای در فینال جام جهانی گویان کره جنوبی قهرمان شد و به مدال ارزشمند طلا دست یافت.


صادقی و مهربان تا 30 سالگی ابتدا در تیم دو نفره ویتنام قهرمان شدند اما در فینال مغلوب چین تایپه شدند و به مدال نقره رسیدند.


شیخ مینا هاشمی 41 تا 50 ساله نیز در دور اول با شکست مقابل ژی هیونگ سئو از کره جنوبی موفق به کسب مدال نشد. این در حالی است که تیم ملی دو نفره مبتکر از کسب مدال بازماند.


تیم ملی ایران منتظر بیانیه کمیته برگزاری است تا جایگاه خود را در رده بندی نهایی مسابقات مشخص کند.انتهای پیام/