تکواندو قهرمانی آسیا؛ یک سهم طلا و ۶ نقره از تیم ملی پومسه ایران


تکواندو قهرمانی آسیا؛  یک سهم طلا و ۶ نقره از تیم ملی پومسه ایران

مسابقات تکواندو پومسه قهرمانی آسیا در حالی به میزبانی کره جنوبی برگزار می شود که کشورمان یک طلا، شش نقره و دو برنز کسب کرده است.


به گزارش ایلنا، هفتمین دوره مسابقات تکواندو قهرمانی آسیا امروز پنجشنبه دوم تیرماه سال 1401 با میزبانی 157 تکواندوکار از 34 کشور جهان در چانچئون کره جنوبی آغاز شد.


علی نادعلی، خوزه بهشتی و اکبر فروزان در رده 3 نفره تیمی و بالای 30 سال به مصاف کره جنوبی رفتند و با 7.55 امتیاز به نشان ارزشمند نقره دست یافتند.


علی نادعلی نیز پس از استراحت در مرحله یک چهارم نهایی با امتیاز 7.60 در انفرادی بالای 30 سال پیروز شد. تیم ملی پومسه کشورمان در ادامه با پیروزی مقابل عثمان بولارس قطر با نتیجه ۷.۷۴ به فینال راه یافت. در پایان نادعلی مقابل جائه اوک جان از کره جنوبی با ۷.۶۲ امتیاز به مقام دوم دست یافت و به مدال نقره دست یافت.


در رده انفرادی زیر 30 سال مرجان سلحشوری که با پیروزی مقابل «پاراباتی» از نپال به فینال راه یافت، سرانجام «سئونگ مین یو» از کره جنوبی را کنار گذاشت و به مدال نقره رسید.


برای بانوان بالای 30 سال، آتوسا فرهمند در فینال مدال نقره، 7.57 امتیاز به یوگنی کانگ از کره جنوبی از دست داد.


نادر هدمرادی در رده انفرادی زیر 65 سال نیز با غلبه بر رستم اکبری از افغانستان به فینال رسید و در این مرحله “کیونگ او سئو” از کره جنوبی را با صد امتیاز واگذار کرد و به مدال نقره رسید. هدمرادی اردیبهشت ماه امسال مقابل همین حریف کره ای در فینال جام جهانی گویان کره جنوبی قهرمان شد و به مدال ارزشمند طلا دست یافت.


در تیم دونفره بالای 30 سال بهشتی و فرمند پارسا با قهرمانی کائو لو و والت در تایپه چین به مدال طلا دست یافتند. تیم دونفره ایران در ابتدا 7.50 امتیاز مقابل قطر به دست آورد. صادقی و مهربان تا 30 سالگی ابتدا در تیم دو نفره ویتنام قهرمان شدند اما در فینال مغلوب چین تایپه شدند و به مدال نقره رسیدند.


این مسابقه در سالن هوبان در چانچئون برگزار می شود.


انتهای پیام/