تکذیب مسمومیت دسته جمعی معلولان در بهزیستی ممسنی/ سه معلول ممسنی بر اثر بیماری جان باختند.


    تکذیب مسمومیت دسته جمعی معلولان در بهزیستی ممسنی/ سه معلول ممسنی بر اثر بیماری جان باختند.

روابط عمومی بهزیستی فارس در واکنش به خبر فوت و مسمومیت گروهی از معلولان سالمند ضمن تکذیب این خبر، اطلاعیه ای منتشر کرد.


به گزارش ایلنا، اداره کل بهزیستی فارس در اطلاعیه ای اعلام کرد: به دلیل انتشار مطالب کذب و خلاف واقع در کمپین معلولان درباره کانون المهدی (عج) شهر ممسنی که موجب آزار عواطف و احساسات مردم شده است. اداره کل بهزیستی فارس با اشاره به شواهد پزشکی موجود، ضمن تکذیب گزارش فوت و مسمومیت دسته جمعی، حق شکایت از این کمپین را برای نشر اکاذیب محفوظ می دارد و به ویژه ساکنان شهر ممسنی.


بر اساس مدارک پزشکی، بیماری قلبی ریوی و سکته مغزی باعث فوت سه معلول در مرکز المهدی (عج) شد و مواد غذایی این مرکز توسط شبکه بهداشت و درمان و بیماری های عفونی ممسنی آزمایش و فاقد هرگونه مشکل و مسمومیت بود. . بر اساس اسناد موجود، در روزهای 29، 30 و 31 تیر 1401، سه نفر (دو نفر بالای 50 سال و یک نفر 41 سال) بر اثر بیماری های قلبی، ریوی و تنفسی که باعث سکته مغزی و. در گواهی فوت با دکتر نیز قید و تایید شده است و این سوال به دلیل سابقه پزشکی قبلی ایشان مطرح شده است و لازم به ذکر است که معلولان این مرکز دارای ناتوانی های رشدی شدید ذهنی و جسمی بوده و متاسفانه از مشکلات داخلی، قلبی و تنفسی رنج می برند. بیماری ها علاوه بر ناتوانی، مشکلات زیادی را به دلیل ناتوانی و کم تحرکی به وجود می آورند.


این بیانیه ادامه داد: در روز اول مردادماه 8 معلول مرکز به دلیل بیماری ویروسی اسهالی به بیمارستان ولی عصر (عج) شهرستان نورآباد منتقل شدند که پس از معاینات پزشک نیازی به بستری و حتی آزمایش کرونا نداشتند. همچنین بدون مشکل در نظر گرفته شد و آزمایشات همگی منفی بود. از این هشت نفر فقط یک نفر به دلیل پایین بودن سطح اکسیژن خونش زیر 90 شبانه در بیمارستان بستری شد اما 7 نفر دیگر به مرکز بازگشتند.


سه نفر از این هشت نفر یک روز بعد از تعطیلات آزاد به بیمارستان منتقل شده و یک شبه بستری شده و ترخیص شده اند و اکنون بدون هیچ مشکلی در مرکز زندگی می کنند.


روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان فارس در خاتمه افزود: گردانندگان اینگونه صفحات مجازی باید بدانند که معلولان عزیزان ما هستند اما نعمت و خدمت ما به این عزیزان توفیق و افتخار سازمان بهزیستی است و آن اگر بخواهیم در شبکه های اجتماعی شفافیت ایجاد کنیم نیاز به انسانیت و انصاف دارد و حق واقعی این افراد این است که ابتدا از صحت مطالب مطلع شوند تا باعث آزرده خاطر شدن و آشفتگی اذهان عمومی نشود.


انتهای پیام/