تونس قهرمانی هندبال نوجوانان جهان را از دست داد


تونس قهرمانی هندبال نوجوانان جهان را از دست داد

تیم هندبال دختران ایران در دومین دیدار خود در جام جهانی شکست خورد.


به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون هندبال، تیم هندبال جوانان ایران در دومین دیدار خود در جام جهانی اسلوونی به مصاف تیم ملی تونس رفت و در نهایت با نتیجه 29 بر 24 شکست خورد.


نیمه اول این دیدار با نتیجه 15 بر 11 به سود تونس به پایان رسید. تیم ملی در نیمه دوم عملکرد بهتری داشت و تنها با یک اختلاف و با نتیجه 14 بر 13 شکست خورد تا در پایان هر دو نیمه، تیم ملی تونس با نتیجه 29 بر 24 پیروز میدان شد.


دختران ایرانی از ساعت 19:19 اولین بازی خود در جام جهانی را مقابل گینه برگزار کردند. تیم هندبال دختران ایران روز شنبه 4 تیرماه در دیدار پایانی مسابقات گروهی به مصاف سوئد می رود.


مهربان بدوی، الناز یارمحمدی توسکی، هانیه کریمی، هستی دخایی، مرضیه قره‌خانی، فاطمه برات‌پور، سیده لیلا حسینی، معصومه قنبری، شهرزاد نصوحی، نگار هندبودی، نگین رحمانی، موسادوحسادو جام جهانی را تشکیل می‌دهند.


غلامعلی اکبرآبادی (مدیر فنی)، آزاده گیلانی (سرپرست)، مهسا معتمدی (مربی)، زهرا احمدی نیا (مربی دروازه بانان) و زهره کشاورزیان (پزشک) نیز کادر فنی تیم ملی ایران در این مسابقات هستند.


23. اسلوونی از 22 ژوئن تا 3 ژوئیه 2022 (1 تا 1401 ژوئیه) میزبان مسابقات جهانی نوجوانان خواهد بود.


تیم ملی هندبال دختران ایران با کسب سهمیه جام جهانی 2022 به میزبانی اسلوونی عنوان نایب قهرمانی مسابقات قهرمانی آسیا را از آن خود کرد.


این اولین بار در تاریخ هندبال ایران است که تیم ملی نوجوانان دختر ایران به مسابقات جهانی راه پیدا می کند.انتهای پیام/