توفیق: نباید روی تراشیدن بسکتبالیست ها تمرکز کنیم که شکست بسکتبالیست ها در قزاقستان ناشی از تصادف بود


توفیق: نباید روی تراشیدن بسکتبالیست ها تمرکز کنیم که شکست بسکتبالیست ها در قزاقستان ناشی از تصادف بود

یک کارشناس بسکتبال ایران گفت: تراشیدن یا نتراشیدن موهای بازیکنان برای جلب توجه اهمیت چندانی نداشت. یادم هست که اعضای تیم والیبال آمریکا هم در یک نقطه سر تکان دادند.


علی توفیق درباره شکست تیم بسکتبال نوجوانان ایران مقابل نیوزلند و پایان رویای ورود به جام جهانی به ایلنا گفت: مربیان خوب در دو مرحله تلاش کردند تا تیم جوانان ایران را آماده کنند. زمان های مختلف. با توجه به نظام آموزشی کشور، طبیعی است که در رده پایه از ما پیشی بگیرند. البته نوجوانان زحمت زیادی کشیدند.


وی در پاسخ به این سوال که آیا تراشیدن تمام بسکتبالیست های نوجوان ایران در این مسابقات درست بوده است، گفت: من زیاد به این موضوع توجه نمی کنم. اصل کار ما بسکتبال است. تراشیدن یا نتراشیدن موهای بازیکنان برای جلب توجه خیلی مهم نبود. یادم هست که اعضای تیم والیبال آمریکا هم در یک نقطه سر تکان دادند. شاید این تصمیم اعضای تیم بود، شاید به خاطر اتحاد بود. با این حال، ما نباید زیاد روی این موضوع تمرکز کنیم.


کارشناس بسکتبال ایران در ارزیابی تیم بسکتبال بزرگسالان ایران گفت: پس از صعود سعید ارمهانی به سرمربیگری بلافاصله تمرینات این تیم آغاز شد. به لطف غنا و سرمایه بسکتبال ما، عناصر باتجربه و جدید در لیست جدید تیم های اعزامی به اردوی صربستان قرار گرفتند. به نظر می رسد با این روند واحد دولتی بتواند شکست قبلی مقابل سوریه و قزاقستان را در مرحله مقدماتی تصحیح کند و از این مرحله فراتر رود. شکست مقابل قزاقستان در ایران حاصل یک تصادف بود.


توفیق در پاسخ به این سوال که ایجاد یک ایران جدید به بسکتبال ایران کمک می کند، گفت: در گذشته شاهد بودیم که تیم های بسکتبال زیر سطح B ایران و ایران ساخته شده اند. ببینید هدف فدراسیون فعلی از ساخت این تیم چیست؟ اگر مثل گذشته فقط یک تلاش و مسابقه باشد و تاثیر خاصی نداشته باشد، موافق نیستم. چون فقط برای فدراسیون هزینه دارد. اما اگر استراتژی جدیدی داشته باشیم و بازیکنان بزرگسال را از این تیم وارد کنیم، اوضاع فرق می کند.


وی در خصوص گلایه حمد حدادی از مشکل بازی دوستانه تیم بسکتبال گفت: به عنوان نماینده آسیا مستقیم راهی المپیک شدیم. در دوره قبل با وجود ادغام آسیا و اقیانوسیه نایب قهرمان شدیم. فکر می کنم در آسیا بردیم. در چنین شرایطی ما تیمی هستیم که می توانیم گزینه خوبی برای بازی دوستانه با رقبای خارجی باشیم. با این حال، بحث حضور در تیم ملی بسکتبال می تواند گران تمام شود. اقتصاد نمونه گیری نیز باید در نظر گرفته شود.


کارشناس بسکتبال ایران ادامه داد: باید برای دیدار دوستانه سوریه و قزاقستان برنامه ریزی کنیم. این تیم در حال حاضر قرار است به ارتش صربستان بپیوندد. هر تیمی که در یک تورنمنت قرار می گیرد قطعا می تواند از نظر روحی و جسمی بهتر برای یک بازی دوستانه آماده شود.


زاتکو ایوانوویچ تاوفیک در خصوص کمک مربی صربستانی تیم ملی گفت: برای انتخاب تیم ملی باید احترام مربیان ایرانی حفظ شود. زیرا تیم ملی بسکتبال ویترین ملی و جایی است که ستاره های بسکتبال در آن شکوفا می شوند.


انتهای پیام/