توضیح دلایل کمبود روغن موتور در بازار/فروش کالاهای تحمیلی از سوی تولیدکنندگان


توضیح دلایل کمبود روغن موتور در بازار/فروش کالاهای تحمیلی از سوی تولیدکنندگان

رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیک، فیلتر و تعویض روغن گفت: اتحادیه اصرار دارد که با موضوع توزیع روغن به درستی برخورد شود. توزیع و عرضه نفت به بازار باید توسط اتحادیه های دارای پروانه کسب انجام شود و هیچ نوع روغنی خارج از این شبکه توزیع نشود.


محمد السارا در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایلنا در پاسخ به این سوال که آیا کمبود روغن موتور در بازار داخلی وجود دارد؟ وی گفت: کمبود نفت در بازار وجود دارد اما درصد دقیق آن اعلام نشده است. در حال حاضر اتحادیه ها نمی توانند تمام نیازهای خود را به طور کامل از تولیدکنندگان تامین کنند.


وی با انتقاد از نحوه فروش سبدهای روغن موتور خاطرنشان کرد: علاوه بر روغن موتور محصولاتی مانند شیشه نمک، روان کننده ها و … در کارخانه ها قرار می گیرد. مسئولان مربوطه این کالاها را بنا به درخواست خریداران به فروش می رسانند.


این فعال صنفی ادامه داد: برای بررسی و رفع مشکل کمبود نفت در بازار، جلساتی را با مسئولان مربوطه برگزار کردیم. و به نظر می رسد بازار روغن موتور با اقدامات بیشتر در روزهای آینده آرام شود.


وی علت عدم تحویل روغن موتور به سیاست های غلط در شبکه توزیع را تشریح کرد و افزود: اتحادیه اصرار دارد که به موضوع توزیع روغن به درستی رسیدگی شود. توزیع و عرضه نفت به بازار باید توسط سندیکاهای دارای پروانه کسب انجام شود و هیچ نوع نفتی خارج از این شبکه توزیع نشود. امیدواریم با ساماندهی شبکه توزیع، چالش های توسعه این صنعت به حداقل برسد.


رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیک، فیلتر و لوازم یدکی روغن با علامت: تولیدکنندگان داخلی توانایی عرضه و تولید بیش از نیاز ما برای روغن موتور را دارند و نگران تولید نباشیم.


این فعال صنفی با بیان اینکه در ابتدای سال مجوز افزایش 25 درصدی قیمت محصولات داخلی و روغن موتور داده شد، افزود: پس از این توافق هیچ افزایش قیمتی در روغن موتور در بازار نداشته ام. در هفته های اخیر


السارا در پاسخ به این سوال که اخباری مبنی بر مشارکت مجلس در حل مشکل توزیع روغن موتور در رسانه ها منتشر شده است، موضوع به مرحله بحرانی رسیده که نیازمند مشارکت مجلس در این زمینه است. . ? وی بیان کرد: متولی اصلی حل این مشکل وزارت صمت است اما نهادهایی مانند تعزیرات حکومتی و سازمان حمایت برای حل این مشکل وارد عمل شدند و سعی کردند عرضه روغن موتور را به بازار متعادل کنند.


وی با بیان اینکه تشخیص روغن های تقلبی برای مصرف کنندگان عادی غیرممکن است، تصریح کرد: روغن های تقلبی در بازار وجود دارد اما از سوی دیگر برخورد با توزیع این روغن ها جدی است. آزمایشگاه می تواند تشخیص دهد که آیا آنها اصلی هستند یا نه. همچنین واحدهای فروش با تجربه لازم در این زمینه می توانند روغن اصل را از غیر اصل جدا کنند.


رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیک، فیلتر و لوازم یدکی روغن وی در پایان گفت: اگر فروشندگان در هر منطقه شاهد فروش روغن تقلبی باشند به اتحادیه گزارش می دهند و اتحادیه در حوزه وظیفه با آنها برخورد می کند.


انتهای پیام/