توصیه وزارت بهداشت برای برگزاری مراسم عزاداری در فضای باز


توصیه وزارت بهداشت برای برگزاری مراسم عزاداری در فضای باز

معاون بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: توصیه وزارت بهداشت برگزاری مراسم عزاداری در فضای باز است.


به گزارش ایلنا، کمال حیدری در حاشیه نشست بررسی زیرساخت‌های سلامت استان خوزستان اظهار کرد: اربعین یکی از باشکوه‌ترین مکان‌های تجمع در دنیا محسوب می‌شود و سلامت افراد در چنین شرایطی یکی از دغدغه‌های این وزارتخانه است. . بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که در شرایط کنونی واکسیناسیون و تزریق تقویتی در پیشگیری از بیماری کووید 19 بسیار موثر است.


وی ادامه داد: امیدوارم موضوع واکسیناسیون مورد استقبال قرار گیرد چرا که اثربخشی واکسن در پیشگیری از بیماری به اثبات رسیده است و به کسانی که قصد حضور در مراسم تشییع سید و سالار شهیدان(ع) را دارند توصیه می شود هزینه کنند. توجه جدی به تزریق واکسن


معاون بهداشت وزارت بهداشت افزود: علاوه بر واکسیناسیون، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و به‌ویژه استفاده از ماسک در پیشگیری از بیماری در جهش جدید کرونا تأثیر بسزایی دارد.


حیدری به ضعف سیستم ایمنی در اکثر سالمندان اشاره کرد و گفت: این گروه بیشتر در معرض خطر هستند و نیاز به توجه و مراقبت بیشتری دارند و تا حد امکان در مراکز شلوغ حضور نداشته باشند و یا در صورت وجود تمام نکات ایمنی را رعایت کنند. . باید مصرف شود.برای پیشگیری از بیماری، به شدت از این روش پیروی کنید.


به گزارش روابط عمومی وزارت بهداشت، وی در پایان گفت: با توجه به اینکه چرخه ویروس در حال حاضر در حال چرخش است و تعداد بستری ها در حال افزایش است، بهتر است مراسم در فضای باز برگزار شود.


انتهای پست/