توانایی سازمان ملی استاندارد برای تغییر برچسب مواد غذایی/تولیدکنندگان را نباید نادیده گرفت.


    توانایی سازمان ملی استاندارد برای تغییر برچسب مواد غذایی/تولیدکنندگان را نباید نادیده گرفت.

مدیرکل دفتر تحقیقات تطبیقی ​​و مشارکت در تدوین استانداردهای بین المللی سازمان استاندارد خاطرنشان کرد: پس از تهیه بیانیه ای از سوی سازمان ملی استاندارد و ارسال آن به سازندگان برای اجرا، به تولیدکنندگان مهلت می دهد تا برای اجرای آن آماده شوند. پیاده سازی. ; حتی اگر تغییر یا تجدید نظر در استاندارد وجود داشته باشد، به تولید کنندگان این گزینه داده می شود، بنابراین تولید کنندگان نگران این موضوع نباشند.


فرحناز قالاسی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، در پاسخ به این سوال که سازمان ملی استاندارد با چه منطقی الزام به درج نام و نوع محصولات غذایی که بزرگتر از برند تجاری هستند را الزامی کرده است؟ وی گفت: برچسب و علامت گذاری روی محصولات غذایی باید به گونه ای باشد که مصرف کننده را گمراه نکند.


وی با ذکر مثالی توضیح داد: علائم و نشانه های موجود در شیرخشک نباید قانع کننده باشد و مادر را متقاعد کند که به جای شیر مادر از شیر خشک برای غذای کودک خود استفاده کند. به همین ترتیب، برخی از عملکردها در یک محصول غذایی مهم هستند، بنابراین نباید با فونت بزرگتر حواس خود را پرت کنید.


مدیرکل دفتر تحقیقات تطبیقی ​​و مشارکت در تدوین استانداردهای بین المللی با بیان اینکه استانداردهایی برای برچسب گذاری محصولات غذایی وجود دارد که باید رعایت شود، اظهار داشت: ثبت تجاری علائم و نمادها با ابعاد مشخص به ثبت رسیده و تاییدیه سازمان های مربوطه دریافت شده است، بنابراین ابعاد و ابعاد برند بر روی لیبل درج شده است و سازندگان باید این نکات را رعایت کنند.


قالاسی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برخی تولیدکنندگان از جمله تولیدکنندگان مواد غذایی تلاش کردند به اداره استاندارد این استان مراجعه کنند و خواستار شفاف سازی بیشتر در این زمینه شدند. وی افزود: من مسئول نظارت بر اجرای این بیانیه نیستم در این زمینه معاونت نظارت سازمان استاندارد باید پاسخگو باشد.


وی ادامه داد: سازمان ملی استاندارد پس از تهیه بیانیه و ارسال آن به سازندگان برای اجرا، به سازندگان زمان می دهد تا برای اجرا آماده شوند. حتی اگر تغییر یا تجدید نظر در استاندارد وجود داشته باشد، به تولید کنندگان این گزینه داده می شود، بنابراین تولید کنندگان نگران این موضوع نباشند.


انتهای پیام/