تغییر زمین کشاورزی بدون رعایت قانون جرم است


تغییر زمین کشاورزی بدون رعایت قانون جرم است

قاضی کما با اشاره به ارسال بیش از 1000 نامه به رئیس قوه قضائیه در سفر به استان کما گفت: این تعداد نامه به دلیل ناکارآمدی در دستگاه قضایی استان نیست، به طور کلی روحیه اطاعت از تصمیمات دادگاه در کشور زیاد نیست.


به گزارش ایلنا از کوما، حجت الاسلام والمسلمین مظفری در نشست خبری هفتگی داوران خاطرنشان کرد:


وی خطاب به شاکیان تاکید کرد: از این فرصت سه ماهه برای احقاق حقوق خود و مراجعه به محکومان یا متهمان استفاده کرده و مراقب باشند از انعقاد قرارداد ثانویه یا امضای قرارداد جدیدی که منجر به انحلال آنها نشود، خودداری کنند. ادعاها.


رئیس قاضی استان کما درباره خروج سران مورد سوال خبرنگاران گفت: پرونده با بازرسی از کل استان آغاز می شود و در صورت دریافت گزارش و سند به دادسرا ارسال می شود. فرم. شکایت و پرونده تشکیل خواهد شد. پرونده های متعددی در این زمینه مطرح شده که برخی از آنها صادر و اجرا شده است.


وی تغییر کاربری اراضی کشاورزی را اقدامی ناپسند در روستاها دانست و گفت: برخی از اعضای شورای روستا فکر می کردند که می توانند زمین های دولتی را تقسیم کرده و بفروشند. چند تن از اعضای شورا در این زمینه تحت تعقیب و پیگرد قانونی قرار گرفته اند که در نتیجه برخی از این رهبران تعلیق و عزل شده اند.


مظفری با تاکید بر اینکه تغییر کاربری اراضی کشاورزی در صورتی که طبق قانون انجام شود مشکلی وجود ندارد، تصریح کرد: در صورت لزوم تغییر کاربری اراضی کشاورزی به صورت قانونی انجام شود. اما اگر بدون قانون باشد جرم است و با آن برخورد می کنیم.


وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 33 هزار پرونده در سراسر استان کوما در حال تردد است که سالانه 350 هزار پرونده در استان تشکیل می شود، افزود: بخشی از این پرونده ها مربوط به اتباع خارجی و برخی مربوط به حجاج است. متعلق به شهروندان سایر استان ها است.


وی درباره وضعیت زندان های استان نیز گفت: وضعیت زندان های ایران به ویژه کوما نسبت به بسیاری از کشورها مطلوب است و طبیعی است که محدودیت هایی وجود دارد.


انتهای پیام/