تعداد مراجعین تاج گذاری هرمزگان به بیمارستان های استان رو به افزایش است


به گزارش ایلنا بندرعباس، جوزف فرچیدی در جمع خبرنگاران گفت: در هفته گذشته هم ارجاع بیماران به بیمارستان ها و هم شیب مثبت شدن آزمایشات عروق کرونر در استان افزایش یافته است.

با وجود اینکه اکثر شهرهای استان طی دو ماه گذشته در وضعیت سیل قرار داشته اند، اما آنچه در حال حاضر در استان می گذرد خبرهای مثبت کمی را برای آینده نشان می دهد. جهان به کرونا مبتلا شده است. پا.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با اشاره به اینکه ایران از نظر آمار کرونا رتبه هفدهم جهان را دارد که از نظر جمعیت و نسبت بیمار به جمعیت قابل قبول است، گفت: اگرچه کشورهای جنوبی خلیج فارس از نظر تعداد هستند. نرخ واکسیناسیون در شرایط بسیار خوب آنها خوب هستند و امارات متحده عربی بالاترین نرخ واکسیناسیون را در جهان دارد، اما آنها در هفته گذشته آمار خوبی در مورد کرونا نداشتند.

وی گفت: «بحرین، قطر و امارات متحده عربی از هفته گذشته شاهد افزایش 40 درصدی تاج‌گذاری خود بوده‌اند، در حالی که اکثر این کشورها در سه تا چهار ماه گذشته تاج‌گذاری صفر داشته‌اند». لبنان 82 درصد را تجربه کرده است. افزایش 82 درصدی مرگ و میر ناشی از کرونا، 70 درصد در پاکستان و 74 درصد در افغانستان.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با اشاره به اینکه کشورهای اروپایی که شرایط مناسبی برای تزریق واکسن عروق کرونر دارند، هم اکنون با افزایش تعداد بیماران مواجه هستند، خاطرنشان کرد: سوئیس 56 درصد، هلند 75 درصد، فرانسه 52 درصد و ایتالیا. 55 درصد موارد ابتلا به بیماری عروق کرونر قلب افزایش یافته است.

وی گفت که تعداد بیماری های عروق کرونر قلب در مراکش 82 درصد و در هند 60 درصد افزایش یافته است. استان دارد.

فارسید با بیان اینکه باید برای کاهش بیماری های عروق کرونر قلب تلاش کنیم و هنوز درمانی برای بیماران مبتلا به این بیماری وجود ندارد، گفت: رعایت نکات بهداشتی به ویژه ماسک زدن و تکمیل واکسیناسیون از مهمترین راه های کنترل بیماری است. قلب کرونر بیماری در استان و کشور

وی گفت: در حال حاضر هفت مورد بستری مثبت در استان وجود دارد که این رقم در هفته گذشته صفر بوده است. دلیل آن احترام به مشکلات سلامتی بود.

فرشیدی با اشاره به اینکه اکنون تنها 57 درصد مردم هرمزگان از ماسک استفاده می کنند که آمار خوبی نیست، گفت: اکنون زمان حذف ماسک نیست و ماسک زدن همچنان باید بخشی از زندگی مردم باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از همکاری خوب استان در زمینه واکسیناسیون کرونا قدردانی کرد و افزود: هرمزگان بالاترین میزان واکسیناسیون را در کشور داشت اما دوز سوم آن انتظارات ما را برآورده نکرد.

فرشیدی ادامه داد: در دور اول 81 درصد جمعیت بالای 5 سال و در دور دوم 72 درصد جمعیت استان و در دور سوم فقط 49 درصد جمعیت بالای 5 سال واکسن کرونا دریافت کردند. سن 18 سالگی در سن 19 سالگی برای دریافت واکسن کرونا به استان آمد.

وی با بیان اینکه در استان حدود 79 درصد افراد بالای 80 سال اولین دوز کرونا را دریافت کرده اند و افرادی که تاکنون واکسینه نشده اند باید برای تزریق مراجعه کنند و اگر 4 ماه از تزریق گذشته است مراجعه کنند. به دوز یادآوری

فرشیدی در پاسخ به این سوال که آیا ویروس کرونا ضعیف شده است، گفت: با واکسیناسیون و ماسک زدن قوی‌تر شده‌ایم، اما رهایی از کرونا کار آسانی نیست.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: به دلیل جهش در ویروس کرونا نمی توان گفت که این جهش باعث تضعیف یا تقویت ویروس می شود، بنابراین اقدامات به ویژه ماسک زدن و واکسیناسیون باید در دستور کار همه باشد.

فارسید با اشاره به اینکه واکسن کرونا زنجیره اپیدمی این بیماری را می شکند، گفت: واکسن کرونا در تمام مراکز جامع سلامت استان در حال تزریق است و واکسن به اندازه کافی در استان وجود دارد.