تعداد خرید نان برای خانوارها مشخص نیست، اما نظارت می شود


تعداد خرید نان برای خانوارها مشخص نیست، اما نظارت می شود

دبیر اطلاع رسانی ستاد نانوایی ها تصریح کرد: هیچ محدودیتی برای خرید نان در خانوار وجود نخواهد داشت و این محدودیت امکانی را برای خانوار ایجاد نمی کند که بر اساس تعداد نان روزانه یا ماهانه مقدار مشخصی نان دریافت کنند. اعضا و جمعیت اما اگر شخصی معامله و خرید غیرمنطقی داشته باشد، بررسی و نظارت می شود.


میثم جعفری در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا درباره نصب کارتخوان های جدید در نانوایی های پایتخت و دلایل تعویض دستگاه های کارتخوان اظهار کرد: در حال نصب کارتخوان های جدید در نانوایی های تهران هستیم.


وی گفت: تاکید کرده ایم که یارانه نان برای مردم در نظر گرفته نمی شود. هرکس با هر کارت بانکی می تواند نان را با همان قیمت های مصوب و جاری خریداری کند و قیمت نان تغییر نمی کند.


دبیر اطلاع رسانی ستاد نانوایی ها با اشاره به نصب کارتخوان های جدید ادامه داد: آرد توزیع شده بین نانوایان با قیمت یارانه ای در نانوایی های جداگانه خارج از چرخه تولید نان و از قنادی است. بنابراین برای اینکه آرد یارانه ای به دست مردم برسد و از چرخه تولید نان خارج نشود، کارتخوان های جدیدی نصب شده است که میزان فروش نان هر نانوایی را مشخص می کند.


جعفری افزود: این کارت‌خوان‌های جدید نرم‌افزار و سوئیچی را تعریف می‌کنند که میزان فروش هر نانوایی را مشخص می‌کند، مثلاً مشخص می‌شود که هر نانوایی روزانه چند نان فروخته است، مثلاً اگر نانوایی 2000 نان سنگی بفروشد. مقدار آرد مصرفی برای تولید آن مقدار نان مشخص است و بر اساس مقدار آردی که برای بازاریابی آن مقدار نان استفاده می شود، به آن نانوا اختصاص می یابد.


وی گفت: در واقع یارانه نان هوشمند خواهد بود و در آینده برای میزان آرد تخصیصی و حجم فروش نان پیشخوان خواهیم داشت.


دبیر اطلاع رسانی ستاد نانوایی ها تاکید کرد: محدودیتی برای خرید نان توسط خانوار وجود نخواهد داشت و این محدودیت به خانوار اجازه نمی دهد بر اساس تعداد اعضا و تعداد اعضا روزانه یا ماهانه مقدار معینی نان دریافت کند. جمعیت. اما اگر شخصی معامله و خرید غیرمنطقی داشته باشد، بررسی و نظارت می شود. ما هیچ محدودیتی برای خرید نداریم، اما در مصرف شخصی نیز محدودیت وجود دارد و آن را خریدی غیرمنطقی می دانیم، زیرا ممکن است مقدار زیادی نان برای مصرف دام مصرف شود و افراد خارج از صنف به مقدار زیاد خریداری کنند. از نان نان برای مصرف شخصی خشک شده و به مزارع فروخته می شود.


وی ادامه داد: برنامه این است که اگر خانواده ای اقدام به خرید حجم زیادی نان کرد، پیامکی برای سرپرستان خانوار ارسال شود و موضوع بررسی شود که آیا دلیل غیرمنطقی برای این بزرگی وجود دارد یا خیر. خرید.”


جعفری با اشاره به خرید کلان نان توسط اصناف افزود: البته خرید نان توسط برخی اصناف مانند طبخ و یا خرید نان خوابگاهی، بیمارستانی و… نسخه است. تمامی اصنافی که نان زیادی مصرف می کنند با کمک وزارت صمت و خود اصناف شناسایی می شوند و اطلاعات آنها درک و از سایر اصناف و اقشار جدا می شود.


انتهای پست/