تصویب موادی از طرح برقراری عدالت آموزشی در پذیرش دانشجو در مقاطع تحصیلات تکمیلی.


تصویب موادی از طرح برقراری عدالت آموزشی در پذیرش دانشجو در مقاطع تحصیلات تکمیلی.

دبیر مطبوعاتی کمیسیون آموزش، علم و فناوری صائمه امروز در جلسه این کمیسیون از تصویب موادی از طرح اصلاحی برقراری عدالت آموزشی در پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی و تخصصی خبر داد.


به گزارش ایلنا، رضا حاجی پور در تشریح جلسه امروز کمیته آموزش، تحقیقات و فناوری صائمه اظهار کرد: در جلسه امروز طرح اصلاح قانون برقراری عدالت آموزشی در پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد مورد بررسی قرار گرفت. و دوره های تخصصی با حضور نمایندگان وزارت بهداشت دستور داده شد و کار کمیته انجام شد.


نماینده مردم آمل در شورای اسلامی افزود: در جلسه امروز این طرح تا ماده ۴ مورد بررسی و تصویب اعضا قرار گرفت و ادامه بررسی آن به جلسات بعدی کمیسیون موکول شد.


وی با یادآوری اینکه موضوع در جلسه قبلی تا ماده 2 این طرح مطرح شد، ادامه داد: در ماده 3 این طرح تکلیف ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر تعیین شده و در ماده 4 نیز حمایت از پزشکان در شرایط خاص پیش بینی شده است. به خصوص در مناطق محروم


حاجی پور اضافه کرد: به عنوان مثال با توجه به پذیرش کمیسیون آموزش مشمولانی که به بیماری های صعب العلاج مبتلا شده اند و پس از مشمول شدن در خدمت اجباری نمی توانند در محل تعیین شده خدمت کنند، می توانند نسبت به تغییر محل خدمت اقدام کنند. تصویب. کمیسیون انجام تعهدات کمیسیون عالی وزارت بهداشت.


نماینده کمیسیون آموزش صائمه یادآور شد: بر اساس پذیرش کمیسیون آموزش، وزارت بهداشت مجاز است طبق دستورالعمل اجرایی، درخواست انتقال را برای افرادی که دارای همان رشته، سهمیه و سال فارغ التحصیلی هستند، بپذیرد.


انتهای پست/