تشریح آخرین دستاوردهای همراه اول معاونین وزیر صلح


تشریح آخرین دستاوردهای همراه اول معاونین وزیر صلح

معاونان وزیر صنعت، معدن و تجارت با بازدید از دو مرکز تخصصی مانیتورینگ سیار، در جریان آخرین تحولات و دستاوردهای نخبگان کشور در حوزه ارتباطات سیار قرار گرفتند.


به گزارش ایلنا، معاونین «کل صنعت» و «تولید ماشین آلات و تجهیزات» وزارت صنعت، معدن و تجارت ظهر امروز چهارشنبه 5 مرداد 1401 به همراه هیاتی از مدیران کل این وزارتخانه از مراکز مانیتورینگ تخصصی همراه با اولین ها تحت عنوان «سکوهای دیجیتال» و «عملیات شبکه شهید سلیمانی» از آخرین آمار و اطلاعات در زمینه خدمات شبکه و دیجیتال اپراتور همراه اول مطلع شدند.


مهدی اخوان بهادی مدیرعامل همراه اول در بازدید محمدمهدی برادران قائم مقام وزیر صنعت و سید محمد موسوی معاون صنعت ماشین آلات و تجهیزات به منظور ارائه گزارش مختصری از نوع و گستره فعالیت شرکت اول سرمایه گذاری. اپراتور تلفن همراه در نسل گذشته به فناوری ارتباطات توجه کرد و آمار وضعیت شبکه را ارائه کرد تا آنها را از گستره تلفن همراه اول مطلع کند.


همچنین بخشی از ارائه به تشریح ساختار فنی و چارچوب پلت فرم دیجیتال شاد، اپلیکیشن فوق العاده روبیک و لوپا به عنوان دستاوردهای ارزشمند متخصصان فناوری این ایالت اختصاص داشت.


در این بازدید ظرفیت هر پلتفرم دیجیتال طراحی و توسعه یافته توسط ماهواره اول تشریح و ارتباط آن با توسعه و غنی سازی ساختار «شبکه ملی اطلاعات» ارائه شد.


مدیرعامل همراه اول به نقش پلتفرم ها و پلتفرم های دیجیتال توسعه یافته در این اپراتور در تعادلی که بین ترافیک داخلی و خارجی شکل می گیرد اشاره کرد و گفت: به لطف پلتفرم هایی مانند «شاد» که توانسته از ترافیک واتس اپ پیشی بگیرد، امروز می بینیم که سهم ترافیک داخلی به حدود 30 درصد از ترافیک خارجی رسیده است. با این حال، شکاف بین این دو شاخص هنوز زیاد است.


انتهای پست/