ترکیب مرگبار شیر با این غذاها


ترکیب مرگبار شیر با این غذاها

شیر یک غذای سالم و مفید است که نباید آن را با چیزی برای خوردن اشتباه گرفت.


به گزارش ایلنا، اغلب نگران ترکیب چیزی سالم با یک لیوان شیر هستیم، اما مراقب باشید و از مصرف این چند ماده مغذی با شیر خودداری کنید.


شاید نام شیر بادام یا شیر بادام هندی را نیز شنیده باشید. در حالی که این گزینه ها ممکن است خوب و سالم به نظر برسند، برخی از مواد غذایی هستند که هرگز نباید با یک لیوان شیر مخلوط شوند.

شیر برای مدت طولانی قابل هضم است، بنابراین اگر شیر و لیمو یا مرکبات را با هم داشته باشید، شیر لخته می شود. این می تواند باعث گاز معده و سوزش سر دل شود. برخی افراد نیز لاکتوز را تحمل نمی کنند، به این معنی که نمی توانند لاکتوز موجود در شیر را هضم کنند.

به گفته یک محقق طب سنتی، افراد سرد مزاج به ویژه سرد و مرطوب لبنیات را با مصلح مصرف کنند، اما افرادی که به دلایلی نمی توانند شیر و ماست بنوشند باید از سایر منابع کلسیم دار مانند پنیر استفاده کنند. . و ماست

در اینجا برخی از غذاهایی که هرگز نباید با شیر اشتباه گرفته شوند، آورده شده است، زیرا می توانند بیشتر از اینکه مفید باشند مضر باشند.

از خوردن ماهی و شیر خودداری کنید

این ترکیب باعث عدم تعادل می شود که می تواند باعث تغییرات شیمیایی در بدن شود. هرگز ماهی یا گوشت را با شیر نخورید زیرا باعث مشکلات گوارشی و حتی سنگینی می شود. در غیر این صورت باید از این اشتباه فاحش رنج ببرد.

موز و شیر را با هم نخورید

مدت هاست به ما گفته شده است که شیر و موز ترکیبی سالم هستند. اگر شیر و موز را با هم مخلوط کرده اید، وقت آن است که صبر کنید و متوقف کنید. ترکیب شیر و موز سنگین است و هضم آن زمان زیادی می برد و باعث می شود احساس خستگی کنید. بنابراین، این دو ماده مغذی را می توان با خیال راحت به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی سالم و متعادل استفاده کرد.

هندوانه و شیر با هم ممنوع است

شیر با میوه های زیاد می تواند یک ترکیب مضر باشد که می تواند بر سلامت شما تأثیر بگذارد. ممکن است فکر کنید که یک میوه به خصوص سالم را با شیر ترکیب می کنید، اما در اشتباه هستید. شیر به عنوان یک ملین عمل می کند و هندوانه خاصیت ادرار آور دارد. بنابراین، ترکیب آنها می تواند باعث مشکلات گوارشی و سمومی شود که می تواند باعث استفراغ یا حرکات شل شود. سپس اجتناب کنید.

از مخلوط کردن مواد اسیدی با شیر خودداری کنید

مرکبات یا مواد اسیدی را با شیر مخلوط نکنید. حتی میوه های سرشار از ویتامین C را نباید با شیر مصرف کرد. از آنجایی که شیر برای مدت طولانی تری هضم می شود و وقتی شیر و لیمو یا هر مرکباتی با هم ترکیب می شوند، شیر تمایل به انعقاد دارد. باعث ایجاد گاز و سوزش سر دل می شود و بر سلامتی شما تأثیر می گذارد. همچنین می تواند باعث احتقان، سرماخوردگی، سرفه، بثورات و آلرژی شود.


منبع: سلامت نیوز


انتهای پیام/