ترویج بی حجابی و ایجاد شبهه در حجاب نتیجه بی حجابی غرب است/ بهترین فرصت جهاد برای تبیین، مجالس عزاداری محرم است.


    ترویج بی حجابی و ایجاد شبهه در حجاب نتیجه بی حجابی غرب است/ بهترین فرصت جهاد برای تبیین، مجالس عزاداری محرم است.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران: ترویج بی حجابی و ایجاد شبهات در مورد حجابی که غربی ها در یکی دو هفته اخیر به آن دامن زده اند، راه حل تلاش مذبوحانه آنهاست. زنان محجبه ایرانی در همه عرصه ها خوش درخشیده اند، عصبانی هستند و نسبت به حجاب عصبانی هستند و حرف می زنند و اردوی فرهنگی علیه حجاب و بی حجابی برقرار است.


به گزارش خبرنگار ایلنا، حجت الاسلام سید احمد خاتمی در خطبه های پیش از نماز جمعه مصلی امام خمینی (ره) گفت: نفد یعنی زوال و آنچه نزد توست از بین می رود و آنچه نزد خداست باقی می ماند.


وی افزود: در صد سال آینده قطعا هیچ کدام از ما نخواهیم بود، همانطور که صد سال پیش کسانی بودند که الان نیستند، این یک قانون الهی است، بنابراین این یکی از زندگی های ما است که از بین می رود.


وی ادامه داد: دیگری سلامتی است که ماندگار نیست. این ویروس در فرزندانش شعله ور می شود و تبدیل به سرطان می شود. کرونا در این دو سال چه چیزی برای بشریت آورده است؟ بنابراین بحث سلامت دائمی نیست. دیگری ثروت است که همان است.


خاتمی تصریح کرد: چگونه می توانیم به فرهنگ «ما می توانیم» برسیم؟ وقتی به ماهیت حاکمیت الهی ایمان داشته باشیم.


وی در ادامه خطبه های امروز خود در نماز جمعه تهران، فرا رسیدن ماه محرم را تسلیت گفت.


خاتمی ادامه داد: در این ایام کشورمان در فارس و امامزاده داود(ع) تهران دچار سیل شد و چند تن از عزیزان به رحمت خدا رفتند و تعدادی نیز مجروح شدند.


وی درباره دیدار روز جمعه ائمه جماعات سراسر کشور با رهبر انقلاب و صحبت هایشان در مورد حجاب گفت: ترویج بی حجابی و به چالش کشیدن شبهات حجابی که غربی ها در یکی دو سال اخیر دامن زده اند. هفته ها، راه حلی برای تلاش های مذبوحانه آنهاست. زنان محجبه ایرانی در همه عرصه ها خوش درخشیده اند، عصبانی هستند و نسبت به حجاب عصبانی هستند و حرف می زنند و اردوی فرهنگی علیه حجاب و بی حجابی برقرار است. آنها این فعالیت را هدایت می کنند. این صحبت ها در اوایل رهبر انقلاب دیده می شد.


امام جمعه موقت تهران با اشاره به دیدار رهبر انقلاب با پوتین و اردوغان گفت: مواضع رهبری انقلاب در این دیدارها باید مظهر عزت، حکمت و سودمندی باشد. در همان زمان گفتند در مورد اوکراین اگر شما ابتکار عمل را به دست نمی آورید، طرف مقابل اقدام می کند.


خاتمی ادامه داد: رهبری انقلاب در دیدار با اردوغان بر اهمیت حفظ تمامیت ارضی سوریه تاکید کردند که موضع عاقلانه ای بود.


وی در ادامه تصریح کرد: نبرد استکبار با در راس آن آمریکا، نبرد برای اسلام ناب محمدی است. آنها نماینده این اسلام نابی که در ایران حاکم است نیستند، اما می دانید که نمی توانید ایران اسلامی را از ایران جدا کنید. قرآن، اسلام و اهل بیت. ما برای همیشه ایستاده ایم.


خطیب نماز جمعه موقت تهران با اشاره به آغاز ایام سوگواری سید و سالار شهیدان گفت: بهترین فرصت برای جهاد تبیین مجالس عزاداری محرم است، این فرصت را نباید از دست داد.وی افزود: در دور قبل بیان کردم که حجاب مبنای قرآنی و فقهی دارد و علما آن را از اصول دین می دانند و به شبهاتی اشاره کردم که برخی می گویند چرا مشکلات اقتصادی را رها کرده اید و به چقدر موی خانم ها اهمیت می دهید؟ من هم به این شبهات پاسخ دادم که فریاد ما برای مشکلات اقتصادی اگر بیشتر از بحث حجاب نباشد کمتر نیست. بخشی از صحبتم را تحریف کردند. گفته بودم خیلی از آنها «بی حجاب» هستند اما به حرفم «بی حجابی و کم حجابی» اضافه کردم. بی حجابی هم گناه است اما من از «بی حجابی» می گویم.


امام جمعه موقت تهران افزود: گفتم بسیاری از بی حجاب ها از خانواده های غیر مذهبی هستند. این همون چیزیه که گفتم. در صحبت های من اصلاً از «دزد» خبری نبود. بعد از خطبه دیدم منتشر شد که یکی می گوید بیشتر محجبه ها از خانواده دزد هستند. به خبرنگاری که این کار را کرده می گویم اعتبار شما کجا رفته است؟ یک ماه فحاشی و توهین غیر منطقی کردند.


وی افزود: گفتم منظور بیشترشان بعضی از آنها بود! شاید خانمی از یک خانواده مذهبی، اما از آنها جدا شده است. گفتم «بیشترین»؛ بیشتر آن منطقی است. من اصلا کلمه دزد را نگفتم. این خطبه ها از تلویزیون پخش شده و مردم دیده اند و خطبه های مکتوبی که از ابتدا تا انتها نوشتم موجود است. از خدا می خواهم که به همه ما اعتبار بدهد.


خاتمی با اشاره به شگردها و دستورالعمل های نهی از منکر در جامعه گفت: نکته دوم در مورد نهی از منکر در حوزه های مختلف اعم از اقتصادی، فرهنگی و سیاسی است. به تعبیر قرآن «کلام» که امروزه شامل فضای مجازی نیز می شود، باید هفت خصلت داشته باشد; اولا نحوه بیان نرم است. ثانیاً بیان باید خالص و نیکو باشد. سوم این است که نحوه بیان باید زیبا باشد و با مردم همانطور صحبت کند که انتظار دارید دیگران با شما صحبت کنند. چهارم، نهی از منکر باید محکم و با منطق قوی بیان شود. پنجم، ما باید صریح و شفاف در مورد آن صحبت کنیم و قولمان مبهم نباشد. نكته ششم اينكه بيان حكيمانه باشد و هفتم اينكه طرز بيان شريف باشد. مقام معظم رهبری در این موارد فرمودند که اهداف غرب باید با استدلال روشن و به دور از احساسات غیرضروری تبیین و روشن شود.


در حال تکمیل پست ها…