تراکتور می تواند از چهارمین سهمیه خارجی استفاده کند؟


تراکتور می تواند از چهارمین سهمیه خارجی استفاده کند؟

باشگاه تراکتورسازی در بحبوحه تردیدها در مورد سهمیه بازیکنان خارجی در این تیم به دنبال جذب مهاجم برزیلی است.


به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، باشگاه تراکتورسازی در پنجره تابستانی مشغول فعالیت های نقل و انتقالاتی خود است و در همین راستا قصد دارد یک مهاجم برزیلی برای تقویت خط حمله جذب کند.


این در حالی است که سردرگمی در مورد سهمیه خارجی این باشگاه مربوط به خوجت هاکوردی بازیکن دو ملیتی این تیم است و برخی منابع گفته اند بازیکنانی مانند او و علی گوربانی که به دلیل داشتن پاسپورت آذربایجانی و ملی پوشان به فولاد پیوسته اند. تیمی که در این کشور بازی کردند، بازیکن ایرانی محسوب نمی شوند و جزو بازیکنان خارجی محسوب می شوند.


اگر این فرضیه درست باشد، با توجه به اینکه تراکتورسازی پیش از این با سه بازیکن خارجی دیگر قرارداد بسته است، به درستی از چهار سهمیه خارجی استفاده کرده و دیگر نمی تواند مهاجم برزیلی را جذب کند.


محمدرضا کسرایی، رئیس نقل و انتقالات سازمان لیگ به ایلنا گفت: در چنین مواردی که مربوط به بازیکنان دو تابعیتی و دوتابعیتی است، ملاک ما ثبت رسمی قرارداد بازیکن با همراهی مدارک و گذرنامه ای است که ملیت آن ها باشد. ثبت شده است. اگر بازیکنی هم پاسپورت ایرانی و هم پاسپورت کشور دیگری داشته باشد، در صورتی که مدارک او در قرارداد با گذرنامه ایرانی ثبت شده باشد، سهمیه بازیکن ایرانی محسوب می شود و اگر با پاسپورت کشور دیگری اتفاق بیفتد، این سهمیه به حساب می آید. سهمیه خارجی خواهد بود.


به این ترتیب به نظر می رسد باشگاه تراکتورسازی برای جذب حجت حقوردی به عنوان بازیکن ایرانی و استفاده از چهارمین سهمیه خارجی برای جذب مهاجم برزیلی مشکلی نداشته باشد.


انتهای پیام/