ترامپ برای ممنوعیت سقط جنین در تگزاس از طریق SCOTUS اعتبار می گیرد


دونالد ترامپ ، رئیس جمهور سابق آمریکا از پرسش این سوال که آیا با تصمیم دیوان عالی مبنی بر جلوگیری از محدودیت سقط جنین در تگزاس موافق است یا خیر.

در اولین مصاحبه تلویزیونی خود پس از خروج از مقام ، از ترامپ پرسیده شد که آیا سه نامزد وی تغییری در قانون بحث برانگیز ایجاد کرده اند؟

“حالا ، اجازه دهید این را بگویم. ما دادگاه عالی بسیار متفاوتی نسبت به قبل داریم. رفتار بسیار عجیبی داشت. و به نظر من ، احتمالاً به نفع کشور ما نیست. ” ترامپ در مصاحبه ای با شریل اتکیسون ، مجری برنامه “اندازه گیری کامل” صحبت کرد که یکشنبه آینده پخش می شود.

رئیس جمهور ترامپ با تعیین سه قاضی دیوان عالی: نیل گورسوچ ، برت کاوانا و امی کانی بارت ، اکثریت محافظه کاران 6 تا 3 را به دست آورد.

دیوان عالی هفته گذشته در مورد درخواست فوری یک موسسه خیریه برای جلوگیری از قانونی که سقط جنین را در صورت تشخیص ضربان قلب جنین در حدود شش هفته ممنوع می کند و به شهروندان این قدرت را می دهد که بتوانند با انجام اقدامات قانونی شهروندان این ممنوعیت را اجرا کنند ، اقدامی نکرده است. ‘t پزشک یا هر کسی که در سقط جنین دخیل است.

معترضان ضد سقط جنین در انتظار صدور حکم در مقابل دادگاه عالی تگزاس هستند. "ضربان قلب" بیل
معترضان ضد سقط جنین منتظر تصمیم خارج از دیوان عالی در مورد لایحه “ضربان قلب” تگزاس هستند.
عکس AP/پاتریک سمانسکی
دونالد ترامپ ، رئیس جمهور سابق آمریکا در مصاحبه اخیر خود از پرسیدن این سوال که آیا از قانون سقط جنین در تگزاس حمایت می کند یا نه.
دونالد ترامپ ، رئیس جمهور سابق آمریکا در مصاحبه اخیر خود از این که آیا از قانون سقط جنین در تگزاس حمایت می کند یا خیر ، خودداری کرد.
جیمز دیوانی/GC Images

رئیس دادگاه جان رابرتز به همراه سه نفر از اعضای مترقی دادگاه با آن مخالفت کردند.

منتقدان از نقطه عطف Roe v انتقاد کرده اند. می گوید خلاف حکم وید است.

ترامپ در مصاحبه ای گفت: می دانم که این حکم بسیار پیچیده است و می تواند موقتی باشد. “من فکر می کنم اتفاق دیگری رخ خواهد داد ، و این یک اتفاق بزرگ خواهد بود و یک تصویر بزرگ خواهد بود. بنابراین ما خواهیم دید که چه اتفاقی می افتد ، اما ما در حال مطالعه حکم هستیم و در حال مطالعه آنچه آنها در تگزاس انجام داده اند هستیم ، اما ما به فرماندار ، دادستان کل و فرماندار ستوان اعتماد زیادی داریم. “

یک مقام دیوان عالی گفت:
یک مقام دیوان عالی گفت: “ما در پاسخ به درخواست فوری سازمانی که جان ها را محافظت می کند ، اقدامی انجام داده ایم.”
آل دراگو/بلومبرگ از طریق گتی ایماژ

نانسی پلوسی ، سخنگوی مجلس نمایندگان هفته گذشته گفت که مجلس قانونی را تصویب می کند که Roe علیه Wade را تدوین می کند.

ترامپ همچنین در مصاحبه گسترده ای که شنبه شب منتشر شد ، به ایالات متحده در مورد استقبال از مهاجران افغان که پس از به دست گرفتن کنترل طالبان بر افغانستان فرار کرده اند ، هشدار داد.

آیا فکر می کنید جنگ در افغانستان به پایان رسیده است؟ ” اتکینسون پرسید.

رئیس جمهور سابق ترامپ مسئول تعیین سه قاضی دیوان عالی است که این ممنوعیت را قانونی کرده اند.
رئیس جمهور سابق ترامپ مسئول تعیین سه قاضی دیوان عالی است که این ممنوعیت را قانونی کرده اند.
جو ریدل/گتی ایماژ

“من نمی دانم ، زیرا افرادی هستند که در حال حاضر در سراسر جهان سفر می کنند و جهان را جارو می کنند. و هیچ کس نمی داند آنها کی هستند ، شارل. ” ترامپ گفت.

آنها مترجمی نیستند که ما آورده ایم. اینها افرادی بودند که به داخل هواپیما پریدند و بسیار علاقه مند بودند که به نظر برسد آنها خوب کار می کنند. این افراد ، این تعداد زیاد ، تروریست خواهند شد. میدونی؟ آنها تروریست خواهند شد. آنها بسیار قدرتمند بودند. آنها بسیار سرزنده هستند و سوار هواپیما شدند. “

آتکیسون گفت قبل از سوار شدن به هواپیما ، افراد تخلیه شده باید معاینه شوند.

ترامپ گفت: «در آن کشور هیچ سند وجود ندارد. تقریبا هیچ مدرکی وجود ندارد. “

دیدگاهتان را بنویسید