تخلیه بخش پزشکی یکی از بزرگترین بیمارستان های پایتخت


تخلیه بخش پزشکی یکی از بزرگترین بیمارستان های پایتخت

اکثر بخش‌های تخلیه پزشکی هستند و شامل سالن‌های جراحی تخصصی هستند و در واقع بخش‌های جراحی هستند.


به گزارش خبرنگار ایلنا، پس از ریزش ساختمان کلانشهر آبادان، موضوع ایمنی ساختمان های ناایمن در حالی مطرح شد که دادستان تهران از تعطیلی بیمارستان پایتخت، بزرگترین بیمارستان های پایتخت خبر داد.


23


این بیمارستان از جمله بیمارستان هایی است که به لطف امکانات و توجه متخصصان، علاوه بر بیماران تهرانی، از سایر شهرها و مناطق کشور نیز پذیرای بیماران زیادی است. در نتیجه تعطیلی این بیمارستان می تواند بسیاری از بیماران را دچار سردرگمی کند و در ارائه برخی خدمات درمانی اختلال ایجاد کند.


نادر توکلی، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران درباره تعطیلی بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص) به خبرنگار ایلنا گفت: موضوع اصلی این نامه تعطیلی این بیمارستان نیست. چندین ساختمان در مرکز وجود دارد که طبق بررسی ها، یکی از آنها امن به نظر نمی رسد.


وی افزود: ناامنی ساختمان در دستور کار قرار گرفته و کمیته اورژانس برای بررسی وضعیت شفاخانه تشکیل شده است. یکی از مراکز درمانی بیمارستان که بخش های بستری را در خود جای داده است باید تخلیه شود. در سایر ساختمان های بیمارستان مشکل جدی و فوری وجود ندارد.


توکلی گفت: در این کارگروه ها علاوه بر ایمنی سازه، مسائل مربوط به ایمنی غیرسازه ای تمامی ساختمان ها مورد بحث و بررسی قرار گرفت اما تنها به یک بخش بیمارستان دستور تخلیه داده شده است.


وی یادآور شد: پس از استقرار این قسمت از بیمارستان در یکی از بیمارستان های خارج از مرکز پیامبر اعظم(ص) عملیات تخلیه این ساختمان درمانی آغاز می شود.


توکلی ادامه داد: در حال آماده شدن برای تخلیه زودهنگام این بخش از بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص) هستیم. تمامی اورژانس ها، بخش بیمارستان و بخشی از اتاق عمل در ساختمان های 1 و 2 قرار دارند که نسبتاً ایمن هستند و تخلیه نشده اند.


وی یادآور شد: بخش‌های اصلی این بخش که تخلیه شده‌اند، بخش‌های درمانی بوده و شامل سالن‌های عمل فوق تخصصی و در واقع بخش‌های جراحی می‌شود.


معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: این موضوع را برای بیمارستان‌های با اشغال تخت کم و ظرفیت پذیرش، نحوه تقسیم بار و بستری بخش در نظر داریم. این سوال را به بیماران بدهید. البته در حال حاضر در حال ارزیابی و مشاوره هستیم.


توکلی در پاسخ به این سوال که آیا حضرت رسول اکرم (ص) همان بیمارستانی است که اخیراً دادستان تهران اطلاعیه تخلیه آن را صادر کرده بود، گفت: این همان بیمارستان است اما ایمنی بدون ساختار بیمارستان شامل موارد اطفای حریق، هشدارها می شود. از ابتدای سال بهبود اعلام و اطفاء حریق، ایمنی آسانسور، تهویه مطبوع و غیره


انتهای پیام/