تخصیص 42 درصدی طرح های برکت به زنان کارآفرین


تخصیص 42 درصدی طرح های برکت به زنان کارآفرین

42 درصد از طرح های اشتغال بنیاد برکت دفتر مدیر عامل فرمان امام به بانوان کارآفرین اختصاص دارد.


به گزارش ایلنا، محمد ترکمانه، مدیرعامل بنیاد برکت با اعلام این خبر افزود: از مجموع 203 هزار طرح اشتغال زایی جامعه که در مناطق فقیرنشین و روستایی سراسر کشور ایجاد شده است، 42 درصد معادل بیش از 85 هزار طرح، دارای به زنان بازرگان اعطا شد.


ترکمانه تاکید کرد: بنیاد برکته در طرح های اشتغال زایی خود زنان سرپرست خانوار و بدسرپرست را به عنوان اقشار آسیب پذیر اجتماعی در اولویت قرار داده است.


2


مدیرعامل بنیاد برکاتا در تشریح عملکرد این بنیاد در ایجاد اشتغال گفت: تاکنون 203 هزار طرح اشتغال جامعه محور در مناطق کم برخوردار کشور راه اندازی شده است که به صورت مستقیم و غیرمستقیم فرصت کسب و کار ایجاد کرده است. برای 610 هزار نفر .


به گزارش ترکمانه، مجموع سرمایه گذاری برای شروع این 203 هزار طرح اشتغال زایی نزدیک به 23 هزار میلیارد ریال است.


وی در مراسم امضای تفاهم نامه 400 هزار میلیارد ریالی اشتغالزایی بین بنیاد برکت و بانک های موجود، ادامه داد: شبکه ای متشکل از 1000 مدیر و هماهنگ کننده برکت در 370 شهر و 11 هزار روستا با هدف ایجاد اشتغال پایدار فعالیت می کنند. در کشور.


مدیرعامل بنیاد برکت خاطرنشان کرد: شبکه ترویج برکت به طور مستمر با 30 هزار مسئول محلی اعم از ائمه جمعه، دهیاران، بخشداران و فرمانداران در ارتباط و تعامل سازنده است تا اشتغال در مناطق محروم و روستایی کشور به درستی و تسریع شود.


3


ترکمانه بیان کرد: هماهنگ کنندگان بنیاد برکت پس از بازدید از هر منطقه و کسب اطلاعات و رصد توانمندی ها و پتانسیل های بومی، متقاضیان کار را شناسایی و واجد شرایط و پس از آموزش و احراز صلاحیت، کاندیداهای مناسب را برای فرصت ها به بانک های کار معرفی کردند. .
وی تاکید کرد: هماهنگ کننده ها با هدف تثبیت و تقویت به مدت سه سال پس از شروع طرح اشتغال در کنار کارآفرینان می مانند و از آنها حمایت می کنند.
مدیرعامل بنیاد برکت از ایجاد اطلس جامع محرومیت زدایی خبر داد و بیان کرد: اشتغالزایی در مناطق محروم در دو سطح پروژه های خرد، کوچک و متوسط ​​و پروژه های بزرگ صورت می گیرد.
ترکمانه با اشاره به ایجاد 170 معدن در مناطق محروم گفت: در هر منطقه با توجه به توانایی ها، توانمندی ها و پتانسیل آن منطقه شغل ایجاد می شود.
وی بیان کرد: استان های فقیر و مرزی از جمله سیستان و بلوچستان و خوزستان اولویت های بنیاد برکت برای کسب و کار و اشتغال زایی است.


انتهای پست/