تخصیص 227 تن آرد مازاد بر نانوایی های شهری و روستایی استان


تخصیص 227 تن آرد مازاد بر نانوایی های شهری و روستایی استان

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی خراسان شمالی گفت: افزایش تقاضای نان در استان منجر به تخصیص 112 تن آرد روستایی و 115 تن آرد شهری به نانوایی ها شده است.


به گزارش ایلنا از بجنورد، سید جلال موسوی در گفت و گو با اصحاب رسانه اظهار داشت: اقتصاد خراسان شمالی مبتنی بر کشاورزی است و همزمان با فصل تابستان و فعالیت کارگران، تقاضا برای نان نیز افزایش می یابد. و برای تامین نیاز روستاییان استان سهمیه، سهمیه آرد در کلیه نانوایی های روستایی افزایش می یابد.

وی تصریح کرد: سهمیه تابستانه مازاد آرد نانوایی های روستایی استان به طور متوسط ​​2800 کیسه معادل 112 تن است که بین 698 واحد نانوایی روستایی استان توزیع می شود.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خراسان شمالی افزود: همچنین; 115 تن آرد مازاد معادل 2860 کیسه در نانوایی های منتخب حراست شهرستان توزیع می شود و این سهمیه تا نیمه اول مهرماه اعمال می شود.

وی گفت: ذخیره گندم در استان مناسب است و مشکلی برای تامین آرد وجود ندارد و تا پایان شهریورماه امسال سهمیه آرد نانوایی به این واحدها تعلق می گیرد.

سرانه مصرف آرد و نان در خراسان شمالی 2 کیلوگرم بیشتر از میانگین کشوری است و هر ساکن خراسان شمالی ماهانه 9.5 کیلوگرم آرد و نان مصرف می کند که این میزان در کشور 7.5 کیلوگرم است.

اکنون هزار و 312 نانوایی در شهرها و روستاهای استان از آرد یارانه ای استفاده می کنند.


انتهای پست/