تحویل پست به قیمت سال گذشته / مصرف ماهی تن بین 20 تا 25 درصد کاهش یافت


تحویل پست به قیمت سال گذشته / مصرف ماهی تن بین 20 تا 25 درصد کاهش یافت

دبیر سندیکای صنعت کنسرو ایران گفت: پس از افزایش قیمت محصول، عمده مصرف کنندگان آن را به صورت ذخیره خریداری می کنند؛ ماهی به عنوان یک غذای سالم در همه جای دنیا شناخته شده است و کنسرو ماهی توسط دانش آموزان، کارگران و میانی ها مصرف می شود. و فقیر حدود 20 تا 25 درصد کاهش یافته است.


محمد میررضوی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، قیمت سفارش دو محصول کنسرو تن ماهی و رب گوجه فرنگی را غیرمنطقی خواند و افزود: سقف 35 هزار گوجه فرنگی برای عرضه ماهی تن در نظر گرفته شد. با این حال، قیمت یک محصول با برند ملی معتبر نمی تواند مانند یک کارخانه جدید باشد.


وی با بیان اینکه قیمت گذاری دستوری رقابت برای کیفیت را از بین می برد، گفت: قیمت واقعی ماهی تن حدود 44 تا 45 هزار تن است و آنالیز قیمت مواد اولیه پایین دستی مانند قوطی، آسان بازشو، کارتن، شیرینی و … است. … خوب. این نشان می دهد که قیمتی که برای این محصول در نظر گرفته شده واقعی نیست و گیاهان در آستانه زیان هستند.


این کارشناس اقتصادی ادامه داد: نتیجه قیمت گذاری تیمی این است که واحدهای تولیدی بزرگ ثابت می مانند و واحدهای کوچک تعطیل می شوند.


میررضوی در پاسخ به این سوال که ماهی تن غذای اقشار متوسط ​​و فقیر است که توان خرید 100 هزار تن در هر کیلوگرم ماهی را ندارند، آیا این افزایش مصرف منجر به کاهش مصرف این محصول می شود؟ وی گفت: پس از گران شدن محصول، خرید آن از مصرف کنندگان اصلی در ذخیره است؛ ماهی به عنوان یک غذای سالم در تمام دنیا شناخته شده است و کنسرو ماهی توسط دانش آموزان، کارگران و اقشار متوسط ​​و ضعیف مصرف می شود. حدود 20 تا 25 درصد


دبیر سندیکای صنعت کنسرو ایران با بیان اینکه برخی از تولیدکنندگان ماکارونی در بورس عرضه شدند افزود: نرخ واحدهای غیرممکن در بورس. همچنین قیمت گوجه فرنگی در سال گذشته کیلویی 2100 تن بود اما امسال کیلویی در مزرعه گوجه فرنگی کیلویی 5500 تن به فروش می رسد.


یک فعال اقتصادی ادامه داد: قیمت گوجه فرنگی به عنوان ماده اصلی این محصول از سال گذشته تا امروز حدود 3 برابر افزایش یافته است، چگونه یک تولیدکننده می تواند با همان قیمت سال گذشته مرسولات را تحویل دهد؟


این فعال اقتصادی ادامه داد: قیمت قوطی با درب آسان برای تولیدکنندگان 5 هزار تن است. با احتساب سایر هزینه های جانبی تولید، نرخ 55 هزار تن ماهی تن در هر جعبه 900 گرمی منطقی است.


به گفته وی؛ وی تصریح کرد: اگر کارخانه ها سوددهی نداشتند تعطیل می شدند. بسیاری از کارخانجات فقط پستی به مدت 3 ماه تعطیل هستند و اگر واحدی قیمتی بالاتر از نرخ مصوب ستاد تنظیم بازار برای محصول خود در نظر بگیرد، باید توسط ماموران مجری تعقیب شود.


به گفته میر رضوی؛ این کشور 150 واحد کنسرو تولید می کند، به استثنای ماکارونی و ماهی تن، قیمت اجباری برای سایر کالاها تعیین نشده است.


انتهای پیام/