تجهیز ده ها بالگرد ارتش به سیستم دید در شب


تجهیز ده ها بالگرد ارتش به سیستم دید در شب

فرمانده نیروی هوایی ارتش تاکید کرد: امروز ده ها بالگرد مجهز به سیستم دید در شب هستند و در نظر داریم بالگردهای دیگر را نیز به این سامانه مجهز کنیم.


به گزارش ایلنا، امیر سرتیپ یوسف قربانی در مراسم بزرگداشت عملیات مرصاد و رونمایی از دو فروند بالگرد نوسازی شده که در پایگاه یکم رزمی پایگاه هوانیروز کرمانشاه برگزار شد، گفت.


وی به شعار «ما می توانیم» اشاره کرد و اعلام کرد: امروز این شعار در هوانیروزا اجرا شده که در نتیجه آن نیروهای هوانیروز پس از 44 سال تحریم، بالگردها را اورهال کرده اند.

فرمانده نیروی هوایی ارتش با اشاره به اینکه توانبخشی و تشکیل یگان های هوانیروز یک حرکت بزرگ است، تصریح کرد: امروز نیروی زمینی به ویژه نیروی هوایی به نیروی بازدارنده تبدیل شده و موفقیت آن پنهان است. طرح های لابیکا که منجر به افزایش نیروی زمینی می شود.

قربانی با اشاره به اینکه هوانیروزا در بحث به روز رسانی بالگردها پیشرفت زیادی داشته است، خاطرنشان کرد: امروز ده ها بالگرد مجهز به سیستم دید در شب هستند و در نظر داریم بالگردهای دیگر را نیز به این سامانه مجهز کنیم.

وی ادامه داد: تعداد زیادی از خلبانان هوانیروز آموزش های لازم برای پرواز در شب را دیده اند و این سامانه در تمرینات مختلفی فعالیت کرده است.

به گفته فرمانده نیروی هوایی ارتش، سامانه دید در شب منحصر به چند کشور جهان است و جمهوری اسلامی ایران توانسته است در میان این معدود کشورها قرار گیرد که پرسنل نیروی هوایی با همکاری کارشناسان نیروی هوایی این سامانه را بومی سازی کرده اند. صنعت. وزارت دفاع و مراکز دانشگاهی.

قربانی با تاکید بر اینکه بالگردهای نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به پیشرفته ترین و مجهزترین تسلیحات نظامی دنیا مجهز هستند، گفت: امروز قدرت تسلیحاتی ما بر پایه شلیک دوربرد، ردیابی و شناسایی است و این امر است. اقتدار در تمرینات عملیاتی پایگاه هوانیروز نیروی هوایی در صحنه است.

وی به نقش جمهوری اسلامی در استراتژی کلان منطقه اشاره کرد و تصریح کرد: همه تحلیل گران و محققان نظامی از اقتدار امروز جمهوری اسلامی ایران چه در منطقه و چه در جهان صحبت می کنند.

فرمانده نیروی هوایی ارتش افزود: امروز می بینیم که هر تحولی در دنیا رخ می دهد، نقش جمهوری اسلامی و نقش نیروهای مسلح در دکترین نظامی آن نقشی بی بدیل و تاثیرگذار است.

به گفته قربانی، زمانی که ردی از رژیم صهیونیستی در مرزهای غربی و شمال غربی پیدا شد، تانک های نیروی زمینی در کمتر از 24 ساعت در آن مرزها مستقر شدند و با آموزش های سنگین به شدت به این رژیم ضربه زدند.

وی با ادای احترام به رشادت ها و جانفشانی های شهید سلیمانی و صیاد شیرازی، یادآور شد: انقلاب اسلامی در طول عمر 44 ساله خود بارها مورد هجمه دشمنان قرار گرفته است و امروز نسل جدیدی که روحیه فداکاری و شجاعت دارد رشد می کند. انقلاب اسلامی است. انقلاب اسلامی.


انتهای پست/