تجارت گوسفند در تعویض روغن / صاحب مغازه دستگیر شد


تجارت گوسفند در تعویض روغن / صاحب مغازه دستگیر شد

رئیس شبکه دامپزشکی نسبورگ گفت: صاحب مغازه تعویض روغنی که در این منطقه گوسفند نگهداری می کرد و در فضای مجازی تجارت می کرد، با دستور دادستان بازداشت و مغازه وی پلمب شد.


به گزارش مشهد ایلنا، علی سلیمانی افزود: در پی شکایت شخصی مبنی بر اینکه گوشت و جگر آب پز گوسفند ذبح شده در منزلش بوی و طعم زننده و مشمئز کننده دارد، رسیدگی به این موضوع در دستور کار ما قرار گرفت. آزمایشات نشان داده است که گوشت و جگر و تمامی اعضای داخلی این گوسفند بو و طعم بسیار نامطبوعی دارد و قابل استفاده نیست.


وی ادامه داد: در تماس با کارشناسان دامپزشکی مشخص شد که این گوسفندها به صورت زنده از تعویض روغنی که در فضای مجازی تبلیغ می شود خریداری شده و رئیس تعویض روغن به صورت غیرقانونی اقدام به راه اندازی مغازه و فروش و کشتار دام کرده است. او با ذبح و ذبح گوسفند، آنها را به منزل مسکونی تحویل می دهد که خریدار پس از پخت متوجه بوی نامطبوع آن می شود.


رئیس شبکه دامپزشکی نسبورگ گفت: پس از بررسی کارشناسان دامپزشکی مشخص شد حیوان ذبح شده به دلیل تشنگی مایع شیمیایی در هنگام تعویض روغن نوشیده و این مایع به داخل گوشت و بافت کبد و گوشت حیوان نفوذ کرده است. مصرف می‌تواند مردم را مسموم کند.” بودن.


سلیمانی افزود: متخلف پس از جمع آوری لاشه مورد نظر با دستور دادستان دستگیر و مغازه تعویض روغنی که محل نگهداری دام و قصاب نیز بود با حضور فرمانده انتظامی پلمپ شد.


وی افزود: نگهداری دام در مجاورت مواد شیمیایی بسیار خطرناک است و ذبح غیرمجاز در خارج از کشتارگاه طبق ماده 688 قانون مجازات اسلامی تهدیدی برای سلامت جامعه محسوب می شود.


رئیس شبکه دامپزشکی نیشابور به مردم هشدار داد از مصرف گوشت قرمز حاصل از کشتار غیرمجاز در خارج از کشتارگاه خودداری کنند. ما نمی خواهیم افراد مختلف در آشپزی دخالت داشته باشند و باید از خرید گوشت غیرمجاز در حاشیه جاده ها و محوطه گوشت خودداری کنیم. شهرها


سلیمانی افزود: این گونه حیوانات علاوه بر عدم تغذیه مناسب، بسیاری از بیماری های رایج مانند تب کریمه کنگو، سیاه زخم و تب مالت را به انسان منتقل می کنند.


انتهای پست/